თბილისში მოტოინსპექცია ამოქმედდება
დედაქალაქში ურბანული წესრიგის დაცვის მიზნით, მუნიციპალური ინსპექციის მიერ ახალი პროექტი - მოტოინსპექცია შეიქმნა, - ამის შესახებ თბილისის მერმა კახა კალაძემ მუნიციპალიტეტის მთავრობის დღევანდელ სხდომაზე განაცხადა.
მისივე თქმით, მოტოინსპექცია დედაქალაქის იერსახის, გარემოს დანაგვიანების და აკუსტიკური ხმაურის კონტროლს, ასევე, სამშენებლო და ადმინისტრაციულ სამართალდარღვევებზე ოპერატიულ რეაგირებას განახორციელებს.
„ურბანული წესრიგის დაცვა და შესაბამისი ღონისძიებების გატარება ჩვენს ერთ-ერთ პრიორიტეტს წარმოადგენს. ამ მიმართულებით არაერთი ქმედითი ნაბიჯი გადაიდგა. ამჯერად, გაგაცნობთ თბილისის მუნიციპალური ინსპექციის პროექტს, რომელიც დაგვეხმარება დროში ეფექტურად და ოპერატიულად ვმართოთ წესრიგის დაცვის ღონისძიებები დედაქალაქის ტურისტულ და ისტორიულ ზონებში, ცენტრალურ მოედნებსა და გამზირებზე“, - განაცხადა კახა კალაძემ.
დედაქალაქის მერის თქმით, მოტოინსპექცია აღიჭურვა ევროპული სტანდარტის ტრიციკლებით, სპეცეკიპირებით და თანამედროვე ტექნოლოგიებით.
„პროექტის მიზანია, ისტორიულ და ტურისტულ ზონებში, ცენტრალურ მოედნებსა და გამზირებზე ეფექტურად მართოს ურბანული წესრიგი და გაატაროს შესაბამისი ღონისძიებები. მუნიციპალური ინსპექციის თანამშრომლებმა გაიარეს სპეციალური მომზადება; სამსახურის მიერ შესყიდული იქნა 20 ერთეული ტრიციკლი“, - აღნიშნა კახა კალაძემ..

23/07/2025 09:20:50 Политика, Право
"Для поддержания порядка в столице" Муниципальная инспекция создала новый проект – Мотоинспекцию, сообщил мэр Тбилиси Каха Каладзе на прошедшем заседании городского правительства.
По его словам, мотоинспекция будет контролировать внешний вид столицы, уровень загрязнения окружающей среды и акустического шума, а также оперативно реагировать на нарушения в сфере строительства и административные правонарушения.
«Поддержание порядка в городе и реализация соответствующих мер – один из наших приоритетов. В этом направлении уже предпринят ряд эффективных шагов. На этот раз мы представим вам проект «Тбилисская муниципальная инспекция», который поможет нам эффективно и оперативно контролировать мероприятия по поддержанию порядка в туристических и исторических зонах столицы, на центральных площадях и проспектах», – заявил Каха Каладзе.
По его же словам, Мотоинспекция будет оснащена трёхколёсными мотоциклами европейского стандарта, спецтехникой и современными технологиями.
«Цель проекта – эффективное управление городским порядком в исторических и туристических зонах, на центральных площадях и проспектах, а также проведение соответствующих мероприятий. Сотрудники муниципальной инспекции прошли специальное обучение, службой приобретено 20 трёхколёсных велосипедов», — отметил Каха Каладзе.