ჰერჩინსკი: ევროკავშირის მხარდაჭერა საქართველოს მოსახლეობის ცხოვრების ყველა სფეროს მოიცავს
საქართველოში ევროკავშირის ელჩი პაველ ჰერჩინსკი ევროპის დღესთან დაკავშირებით გავრცელებულ ვიდეომიმართვაში ამბობს, რომევროკავშირის მხარდაჭერა საქართველოს მოსახლეობის ცხოვრების ყველა სფეროს მოიცავს და მიზნად ისახავს საქართველოს ყველა მოქალაქის ცხოვრების გაუმჯობესებას.
ის მოქალაქეებს ევროპის დღის აღსანიშნავად „ექსპო ჯორჯიაში“ ეპატიჟება.
„ყოველწლიურად 9 მაისს, ჩვენ ევროპის დღეს აღვნიშნავთ. 75 წლის შემდეგ, ევროპის დღე, 1950 წელს რობერ შუმანის დეკლარაციით დაწყებული ევროპული პროექტის შესანიშნავი წარმატების დასტურია. ევროკავშირმა ამჟამინდელ 27 წევრ სახელმწიფოს მშვიდობა, დემოკრატია და კეთილდღეობა მოუტანა. ევროპის დღეს, ჩვენს საერთო ისტორიაზე ვფიქრობთ და მოუთმენლად ველით მომავალს, რომლის შექმნაც საქართველოსთან ერთად გვსურს. ევროკავშირის მხარდაჭერა საქართველოს მოსახლეობის ცხოვრების ყველა სფეროს მოიცავს და მიზნად ისახავს საქართველოს ყველა მოქალაქის ცხოვრების გაუმჯობესებას. ევროპის დღის აღსანიშნავად ოჯახებთან და მეგობრებთან ერთად „ექსპო ჯორჯიაში“ გეპატიჟებით“, - განაცხადა პაველ ჰერჩინსკიმ.

Посол ЕС в Грузии: с нетерпением ждем будущего, которое хотим создать вместе с Грузией
В описании размещенного видео посольство пишет: «Присоединяйтесь к нам, чтобы отпраздновать День Европы и увидеть, что на самом деле значит держаться вместе».
«Каждый год 9 мая мы отмечаем День Европы. 75 лет День Европы является свидетельством замечательного успеха европейского проекта, начатого в 1950 году Декларацией Роберта Шумана. Европейский Союз принес мир, демократию и процветание своим нынешним 27 государствам-членам.
В День Европы мы размышляем о нашей общей истории и с нетерпением ждем будущего, которое хотим создать вместе с Грузией. Поддержка ЕС охватывает все сферы жизни населения Грузии и направлена на улучшение жизни всех граждан Грузии. Мы приглашаем вас отпраздновать День Европы с вашими семьями и друзьями на Expo Georgia (выставочный комплекс в Тбилиси)», — сказал Павел Герчинский.