ISFED-ის აღმასრულებელი დირექტორი ლევან ნატროშვილი გახდა
არასამთავრობო ორგანიზაცია „სამართლიანი არჩევნებისა და დემოკრატიის საერთაშორისო საზოგადოების“ აღმასრულებელი დირექტორის პოზიციაზე ლევან ნატროშვილი აირჩიეს.
როგორც „სამართლიანი არჩევნებისა და დემოკრატიის საერთაშორისო საზოგადოების“ („სამართლიანი არჩევნები”) მიერ გავრცელებულ განცხადებაშია აღნიშნული, ორგანიზაციის ხელმძღვანელის, ნინო დოლიძისთვის ორგანიზაციის წესდებით განსაზღვრული უფლებამოსილების ვადის ამოწურვის შემდეგ, ორგანიზაციის გამგეობამ ახალ აღმასრულებელ დირექტორად ლევან ნატროშვილი აირჩია.
„ლევან ნატროშვილი 2022 წლის ნოემბრიდან დღემდე „სამართლიანი არჩევნების“ აღმასრულებელი დირექტორის მოადგილის პოზიციას იკავებდა. მას სამოქალაქო საზოგადოების ორგანიზაციებში, საჯარო სამსახურსა და აკადემიურ სექტორში 17 წლიანი მუშაობის გამოცდილება აქვს. ლევანი საარჩევნო და კარგი მმართველობის თემებზე 2012 წლიდან მუშაობს. ის არის პოლიტიკურ საკითხებზე ეუთო/ოდირის საერთაშორისო ექსპერტების ჯგუფის წევრი და არჩევნების სერტიფიცირებული დამკვირვებელი. ლევანი 2012 წლიდან საქართველოში გამართულ ყველა საერთო არჩევნებზე სხვადასხვა ადგილობრივ სადამკვირვებლო მისიებს თანახელმძღვანელობდა. ამასთანავე, ლევანი არის ათეულობით კვლევისა და ანგარიშის ავტორი, თანაავტორი და ხელმძღვანელი. სხვადასხვა დროს ლევანს საკონსულტაციო მომსახურება გაუწევია ისეთი ორგანიზაციებისთვის, როგორიცაა აშშ-ის ეროვნულ-დემოკრატიული ინსტიტუტი (NDI), საარჩევნო სისტემების საერთაშორისო ფონდი (IFES) და ევროპის საბჭო (CoE).
ლევანი რამდენიმე პრესტიჟული აკადემიური სასტიპენდიო პროგრამის გამარჯვებულია და ფლობს თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების ბაკალავრისა და მაგისტრის, ასევე, კენტუკის უნივერსიტეტის დიპლომატიისა და საერთაშორისო ვაჭრობის მაგისტრის ხარისხებს.
ლევანი ამჟამად ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის მოწვეული ლექტორი და პოლიტიკის მეცნიერების პროგრამის დოქტორანტია“-ნათქვამია განცხადებაში.

Исполнительным директором ISFED назначен Леван Натрошвили
Леван Натрошвили избран исполнительным директором неправительственной организации «Международное общество справедливых выборов и демократии» (ISFED). Как говорится в заявлении НПО, совет директоров избрал Натрошвили новым исполнительным директором после истечения срока полномочий руководителя организации Нино Долидзе.
«Леван Натрошвили занимает должность заместителя исполнительного директора ISFED с ноября 2022 года. У него 17-летний опыт работы в организациях гражданского общества, на государственной службе и в академическом секторе. Леван занимается вопросами выборов и надлежащего управления с 2012 года.
Он является членом Группы международных экспертов по политическим вопросам БДИПЧ/ОБСЕ и сертифицированным наблюдателем на выборах. Леван был одним из руководителей различных миссий по наблюдению за местными выборами на всех выборах, проведенных в Грузии с 2012 года. Кроме того, Леван является автором, соавтором и руководителем десятков исследований и отчетов.
В разное время Леван оказывал консультационные услуги таким организациям, как Национальный демократический институт США (NDI), Международный фонд избирательных систем (IFES) и Совет Европы.
Леван – победитель нескольких престижных академических стипендиальных программ и имеет степень бакалавра и магистра по международным отношениям Тбилисского государственного университета, а также степень магистра по дипломатии и международной торговле Университета Кентукки.
В настоящее время Леван является приглашенным лектором в Государственном университете имени Ильи и докторантом по программе «Политология»», — говорится в заявлении.