თეატრალურ უნივერსიტეტთან შეკრებილი სტუდენტები დაუმორჩილებლობის აქციას აანონსებენ
თეატრალურ უნივერსიტეტთან შეკრებილი სტუდენტები დაუმორჩილებლობის აქციას აანონსებენ და პროტესტის გაგრძელებას უფრო მასშტაბურ ფორმებში გეგმავენ.
როგორც აქციის მონაწილე ერთ-ერთმა სტუდენტმა სიტყვით გამოსვლისას განაცხადა, დღეს, 19:00 საათზე სტუდენტების აქცია ილიაუნის შენობის წინ გადაინაცვლებს და პროტესტი იქ გაგრძელება.
პლატფორმა "ქართული განათლება საფრთხეშია" მოუწოდებს უნივერსიტეტის ადმინისტრაციას, გააუქმოს სტუდენტებისთვის სტატუსის შეჩერების შესახებ გადაწყვეტილება, წინააღმდეგ შემთხვევაში, ისინი 11 მარტს, 11:00 საათზე, ისევ შეიკრიბებიან უნივერსიტეტის წინ და აქციას გამართავენ.
აქციის მონაწილეები სხვა სტუდენტებსაც მოუწოდებენ, სტატუსშეჩერებული სტუდენტების სოლიდარობისთვის შემოუერთდნენ მათ და ერთად გააგრძელონ ბრძოლა.
ცნობისთვის, თეატრალური უნივერსიტეტის სტუდენტთა ნაწილის ინფორმაციით, პროტესტში მონაწილეობის გამო, სტუდენტის სტატუსი შეუწყვიტეს. ამასთან დაკავშირებით შოთა რუსთაველის თეატრისა და კინოს სახელმწიფო უნივერსიტეტი განცხადებას ავრცელებს, სადაც ნათქვამია, რომ უნივერსიტეტის სტუდენტებისთვის სტატუსის შეწყვეტის შესახებ რექტორის ბრძანება ჯერ არ არის გამოცემული და სტუდენტებს უფლება აქვთ ეთიკის კომისიის გადაწყვეტილება გაასაჩივრონ

Students gathered at the Theatre University announce a defiance protest
Students gathered at the Theatre University announce a defiance protest and plan to continue their protest in a larger scale.
As one of the students participating in the protest stated in their speech, today at 7:00 PM, the student protest will move in front of the Iliauni building, and the protest will continue there.
The platform "Georgian Education is at Risk" urges the university administration to revoke the decision of suspending students' statuses. Otherwise, they will gather again in front of the university at 11:00 AM on March 11th and hold another protest.
The participants of the protest also call on other students to join them in solidarity with the students whose statuses were suspended and to continue the fight together.
For reference, some students of the Theatre and Film University claim that their student status was revoked due to their participation in protests. In response, the Shota Rustaveli Theatre and Film State University issued a statement, saying that the rector has not yet issued an order to terminate the student status and that students have the right to appeal the decision of the ethics commission.