უილსონი: "ივანიშვილმა ჩინეთს საქართველოში ბატონობის უფლება მისცა"
რესპუბლიკელი კონგრესმენი ჯო უილსონი "ქართული ოცნების" სადავო ლეგიტიმაციის მქონე მმართველ გუნდს მორიგ პუბლიკაციაში აკრიტიკებს და წერს, რომ ბიძინა ივანიშვილმა ჩინეთს საქართველოში ბატონობის უფლება მისცა.
"ივანიშვილის "ქართული ოცნების" რეჟიმმა გააუქმა ამერიკული კომპანიების შეთავაზებები და საქართველოსთვის კრიტიკულად მნიშვნელოვანი შავი ზღვის პორტი ჩინეთის კომუნისტურ პარტიას მიჰყიდა. ქართველებს სურთ, რომ ამერიკელებთან აკეთონ ბიზნესი, თუმცა არალეგიტიმურმა ბიძინამ ჩინეთის კომუნისტურ პარტიას თავისუფალი ბატონობის უფლება მისცა. 2020 წლის შემდეგ, ყველა პროექტში, რომლის ღირებულებაც 100 მილიონ დოლარს აჭარბებს, ჩინეთის კომუნისტური პარტიის მიერ კონტროლირებადი კომპანიები არიან ჩართული" - წერს რესპუბლიკელი კონგრესმენი სოცქსელ X-ში.

Конгрессмен США: Иванишвили предоставляет Коммунистической партии Китая полную свободу действий
Конгрессмен США Джо Уилсон критикует основателя и почетного председателя «Грузинской мечты» Бидзину Иванишвили за «отклонение заявок американских компаний и продажу важнейшего черноморского порта Грузии Коммунистической партии Китая). В социальной сети X Уилсон написал:
«Грузины хотят вести бизнес с Америкой, в то время как нелегитимный Бидзина предоставляет Коммунистической партии Китая полную свободу действий.
С 2020 года в каждом инфраструктурном проекте стоимостью более 100 миллионов долларов участвовали компании, контролируемые Коммунистической партией Китая», — написал Уилсон.