ზურაბიშვილი უილსონს აშშ-ში უმაღლეს დონეზე გამართული შეხვედრების ორგანიზებისთვის მადლობას უხდის
აშშ-ის 47-ე პრეზიდენტ დონალდ ტრამპის ინაუგურაციის დღეს საქართველოს მეხუთე პრეზიდენტი სალომე ზურაბიშვილი სოციალურ ქსელ Х-სა და Instagram-ში აქტიურობას იჩენდა.
Instagram-ში ზურაბიშვილმა ჯერ გამოაქვეყნა ფოტო, რომელიც კონგრესმენ ჯონ უილსონის მიწვევით დონალდ ტრამპის ინაუგურაციაზე მის გამგზავრებას ასახავს.
მოგვიანებით მან პუბლიკაცია მიუძღვნა თბილისში საქართველოსა და აშშ-ის მოქალაქეების მიერ გამართულ მარშს, რომელიც ტრამპის ინაუგურაციას ეძღვნებოდა.
"სანამ მე თავისუფლებისმოყვარე საქართველოს სახელით აშშ-ში პრეზიდენტის ინაუგურაციას ვესწრები, ქართველები ჩვენი ამერიკელი მეგობრების მიმართ სოლიდარობის ნიშნად თბილისში მარშს მართავენ. ბატონო ტრამპო, აშშ-ის რამდენ პარტნიორ ქვეყანაში იხილავთ იგივეს?" - დაწერა ზურაბიშვილმა.
ამასთან, მეხუთე პრეზიდენტმა მადლობა გადაუხადა რესპუბლიკელ კონგრესმენ ჯო უილსონს მისთვის აშშ-ში "უმაღლეს დონეზე" შეხვედრების ორგანიზებისთვის.
"მადლობელი ვარ არაჩვეულებრივი შესაძლებლობისთვის, პრეზიდენტ ტრამპის ინაუგურაციაზე მამაც ქართველ ხალხს წარმოვადგენდე. მადლობელი ვარ კონგრესმენ უილსონის აშშ-ში მაღალი დონის შეხვედრების ორგანიზებაში დახმარებისა და თავისუფლებისთვის საქართველოს ბრძოლის მხარდაჭერისთვის" - წერს სალომე ზურაბიშვილი.
შეგახსენებთ, რომ ვაშინგტონში სალომე ზურაბიშვილი რესპუბლიკელების წინასაინაუგურაციო მიღებას დაესწრო, რომლის ფარგლებშიც დონალდ ტრამპის მომავალი კაბინეტის წევრებს გაესაუბრა. საქართველოს მეხუთე პრეზიდენტს მიეცა შესაძლებლობა, შეჰხვედროდა, მათ შორის, სახელმწიფო მდივნობის კანდიდატ მარკო რუბიოს, თავდაცვის მდივნობის კანდიდატ პიტ ჰეგსეთს, ასევე დონალდ ტრამპის უფროს ვაჟს.

Зурабишвили поблагодарила конгрессмена Уилсона за «встречи на высшем уровне» в Вашингтоне
Саломе Зурабишвили, пятый президент Грузии, перед инаугурацией президента США Дональда Трампа активно публикует посты в сети Х и Instagram.
В Instagram она опубликовала свой лук — черный костюм и алое пальто, в котором направилась на церемонию инаугурации по приглашению конгрессмена Джо Уилсона.
Также Зурабишвили пишет о шествии в Тбилиси — марше части граждан Грузии и США, которые решили отметить торжественное вступление в должность нового американского президента.
«Пока я от имени свободолюбивой Грузии присутствую на церемонии инаугурации, грузины маршируют в знак солидарности со своими американскими друзьями. Дональд Трамп, сколько стран-партнеров США делают то же самое?», — пишет Зурабишвили.
Пятый президент также выразила благодарность Джо Уилсону — конгрессмену-республиканцу за организацию встреч «на высшем уровне».
«Я благодарна за прекрасную возможность представлять Грузию и ее храбрый народ на инаугурации президента Трампа. Я благодарна конгрессмену Джо Уилсону за содействие в организации встреч на высоком уровне и за поддержку борьбы за свободу Грузии!», — пишет Зурабишвили.
Напомним, пятый президент Грузии посетила в Вашингтоне прединаугурационный прием, где встретилась с представителями новой администрации Дональда Трампа.
Саломе Зурабишвили отметила, что озвучила главные месседжи грузинского народа ее ключевым фигурам — госсекретарю США Марко Рубио, главе Минобороны США Питеру (Питу) Хегсету, сыну Дональда Трампа.