მაკკოლი: ქართველი მაღალი თანამდებობის პირების, მათ შორის, ბიძინა ივანიშვილის წინააღმდეგ მნიშვნელოვანი სანქციები დიდი ხანია, საჭიროა
23/12/2024 16:32:02 პოლიტიკა
აშშ-ის წარმომადგენელთა პალატის საგარეო საქმეთა კომიტეტის თავმჯდომარე, რესპუბლიკელი მაიკლ მაკკოლი თვლის, რომ ქართველი მაღალი თანამდებობის პირების წინააღმდეგ გაფართოებული, მნიშვნელოვანი სანქციები დიდი ხანია, საჭიროა. ამის შესახებ ის სოციალურ ქსელში წერს.
„ქართველი მაღალი თანამდებობის პირების, მათ შორის მთავრობის კორუმპირებული მარიონეტების ოსტატის - ბიძინა ივანიშვილის წინააღმდეგ გაფართოებული, მნიშვნელოვანი სანქციები დიდი ხანია, საჭიროა. ბაიდენ-ჰარისის ადმინისტრაციამ დაუყოვნებლივ უნდა მიიღოს ზომები, რათა ამ აქტორებს პასუხისმგებლობა დაეკისროთ ქართველი ხალხის ჩაგვრისა და მათი უფლებებისა და სურვილების დაცვაზე უარის თქმის გამო“, - წერს რესპუბლიკელი მაიკლ მაკკოლი.

Конгрессмен: санкции против Иванишвили и его ставленников «давно назрели»
Майкл Маккол, председатель комитета по иностранным делам Палаты представителей Конгресса США, в соцсети Х назвал Бидзину Иванишвили, олигарха и основателя партии «Грузинская мечта», «коррумпированным кукловодом».
Он отметил, что против Иванишвили и его ставленников «давно назрели» санкции. Конгрессмен призвал Администрацию Байдена санкционировать их.
«Расширенные, значимые санкции против высокопоставленных грузинских чиновников, включая коррумпированного кукловода правительства Бидзину Иванишвили, давно назрели.
Администрация Байдена-Харрис должна действовать немедленно, чтобы привлечь этих деятелей к ответственности за их притеснение грузинского народа и отказ соблюдать его права и желания», — пишет американский политик.