საია: თბილისსა და ქუთაისში ნაშუაღამევს სამ საათში, სულ მცირე, 7 ადამიანი დააკავეს
„საქართველოს ახალგაზრდა იურისტთა ასოციაციის“ თავმჯდომარის, ნონა ქურდოვანიძის ცნობით, 10 დეკემბერს, ღამის 00:00-დან 03:00 საათამდე შუალედში, თბილისსა და ქუთაისში, სულ მცირე, 7 ადამიანი დააკავეს.
„ბოლო 3 საათში თბილისსა და ქუთაისში 7 პირის დაკავების/ჩხრეკის შესახებ შეგვატყობინეს არასამთავრობო ორგანიზაციების ცხელ ხაზზე. მათ შორის, ერთი სისხლის სამართლსი წესით არის დაკავებული“, - წერს ქურდოვანიძე ფეისბუკზე.
მისი თქმით, ორგანიზაცია ცდილობს გაგებას, თუ სად გადაიყვანეს დაკავებულები.
„თითქოს რომ მშვიდი ღამეა, ადამიანების დევნა და ტერორი გრძელდება“, - წერს იგი.
10 დეკემბერს, ნაშუაღამევს – 01:30-01:45 საათის შუალედში თბილისში, რუსთაველის გამზირზე, „მაკდონალდსთან“, სასტუმრო „სტამბასთან“ და, ასევე, ვაკეში, ჭავჭავაძის გამზირზე, სულ მცირე, ხუთი მოქალაქე დააკავეს.

В Тбилиси и Кутаиси за 3 часа были задержаны минимум 7 человек - АМЮГ
В ночь на 11 декабря с 00:00 до 03:00 в Тбилиси и Кутаиси были задержаны не менее семи человек, сообщает председатель «Ассоциации молодых юристов Грузии» Нона Курдованидзе:
«За последние 3 часа на горячую линию неправительственных организаций поступили сообщения о задержании/обыске 7 человек в Тбилиси и Кутаиси. Среди них один которого задержали по уголовному делу», - написала Курдованидзе в Facebook.
НПО выясняет, куда увезли задержанных, продолжает правозащитница:
«Ночь как будто тихая, но преследования и террор продолжаются».
В ночь на 11 декабря за несколько минут около здания «Макдональдс», гостиницы «Стамба», на проспекте Руставели в Тбилиси, а также на проспекте Чавчавадзе в Ваке были задержаны не менее пяти граждан.