ადვოკატი: აქციის დროს დაკავებული ისაკო დევიძე ვივამედში გადაჰყავთ
19 ნოემბერს თბილისში, ჭავჭავაძისა და მელიქიშვილის გამზირებზე პროტესტის დაშლისას დაკავებული ისაკო დევიძე, რომელსაც 8 დღიანი ადმინისტრაციული პატიმრობა აქვს შეფარდებული, კლინიკა "ვივამედში" გადაჰყავთ.
ადვოკატის განცხადებით, მას იზოლატორიდან დაუკავშირდნენ და უთხრეს, რომ სასწრაფო გამოიძახეს და ისაკო დევიძე კლინიკაში გადაჰყავთ.
ცნობითვის: საპროტესტო აქციაზე დაკავებულმა ისაკო დევიძემ მშრალი შიმშილობა დაიწყო.
"რუსული რეჟიმის მიერ, საპროტესტო მოძრაობისას დაკავებული და დევნილი ყველა ადამიანის მიმართ სოლიდარობის ნიშნად, ზაჰესის წინასწარი დაკავების იზოლატორში ვაცხადებ მშრალ შიმშილობას!
რუსებმა, რომ ვერ წაგვართვან სამშობლო, ყველამ ჩვენი შესაძლებლობების ფარგლებში უნდა ვიბრძოლოთ რეჟიმის წინააღმდეგ. საქართველო გაიმარჯვებს",- ნათქვამია სოციალურ ქსელში, დევიძის პირად გვერდზე გამოქვეყნებულ შეტყობინებაში.
თბილისის საქალაქო სასამართლომ დევიძეს 8-დღიანი ადმინისტრაციული პატიმრობა შეუფარდა გადაწყვეტილება მოსამართლე კობა ჩაგუნავამ გამოაცხადა.
19 ნოემბერს, თბილისში აქციის დაშლისას პოლიციამ ადმინისტრაციული წესით 16 ადამიანი დააკავა. დაკავებულები პოლიციის მხრიდან ძალადობაზე საუბრობენ.

Объявившего голодовку Исако Девидзе переводят из СИЗО в клинику – адвокат
Исако Девидзе, задержанного во время акции протеста на проспекте Меликишвили и объявившего голодовку, переводится из следственного изолятора в клинику «Вивамеди», – сообщил Грузинской службе Радио Свобода его адвокат Лаша Ткешеладзе.
По словам адвоката, эту информацию он получил от представителей изолятора. По его словам, информация о состоянии здоровья задержанного будет уточнена позже.
Исако Девидзе был задержан полицией вместе с 15 другими демонстрантами 19 ноября на улице Меликишвили во время протестной акции с требованием проведения повторных выборов.
Правоохранительные органы обвиняют его в мелком хулиганстве и неповиновении законному требованию полиции. Нарушение, предусмотренное этими статьями, может повлечь за собой штраф от 500 до 3000 лари или лишение свободы на срок до 15 дней.
20 ноября судьи Тбилисского городского суда рассматривали дело троих задержанных, среди которых был и Исако Девидзе. Судья Коба Чагунава оставил его и еще одного задержанного, Давида Цоцория, под стражей сроком на 8 дней.