სტუდენტების ნაწილმა თსუ-ის ეზოში კარვები დადგა
სხვადასხვა უნივერსიტეტის სტუდენტების ნაწილმა თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის პირველი კორპუსის ეზოში კარვები დადგეს.
მათი თქმით, მნიშვნელოვანია, პროტესტი იყოს როგორც უნივერსიტეტის შიგნით, ასევე გარეთ. სტუდენტები უნივერსიტეტის შენობაშიც რჩებიან.
მათი თქმით, პროტესტი ყოველდიური იქნება. აქვე ჩატარდება ლექციებიც.
"ეს ის ადგილია, სადაც ორი დღის წინ, სპეცრაზმი ჯაბა სამუშიამ შემოუშვა და სტუდენტები თბილისის სახელმწიფო უნივერისტეტში არ შეუშვა. ჩვენ, აქ ვაგრძელებთ პროტესტს, ეს იქნება პროტესტის ადგილი, სადაც ჩვენ გავშალეთ კარვები, იქნება გადაღობილი და აქ ვიქნებით. ამით გვინდა ვთქვათ, რომ თსუ არის სტუდენტების ადგილი და არა იმ სპეცრაზმელების, რომლებმაც მოქალაქეებზე იძალადეს", - თქვა სტუდენტმა დათუნა დანელიამ.
20 ნოემბერს ჭავჭავაძის გამზირზე მიმდინარე საპროტესტო აქციის დროს, 02:00 საათისთვის, აქციის მონაწილე სტუდენტთა ნაწილი თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის პირველ კორპუსში შევიდა. მათი მოთხოვნა რექტორის ჯაბა სამუშიას გადადგომაა. საკითხი აქტუალური მას შემდეგ გახდა, რაც უნივერსიტეტის ტერიტორიაზე სპეცრაზმი შევიდა.

Студенты намерены продолжить акцию с требованием перевыборов во дворе ТГУ
Молодые люди и учащиеся разных вузов намерены разбить лагерь во дворе Тбилисского государственного университета и продолжить протест до тех пор, пока не пройдут новые выборы.
Кроме того, как пояснил один из студентов Давид Чобадзе, они требуют отставки ректора ТГУ, академика Джабы Самушия, который не поддержал мирный протест учащихся.
«Тбилисский государственный университет — центр протеста. Студенты и молодые люди из разных университетов разобьют лагерь во дворе ТГУ и продолжат местные протесты до тех пор, пока не пройдут новые выборы и не будут выполнены требования грузинского народа.
План – это ежедневный протест, движение, мы должны измотать режим Иванишвили и заставить его объявить выборы. Джаба Самушия должен взять на себя ответственность за тот вандализм, который мы наблюдали с «Робокопами» во дворе университета. Это здание контролировалось МВД», — рассказал студент ТГУ Давид Ччобадзе.