ირაკლი კობახიძე: 25 ნოემბერს პარლამენტს ნდობის გამოსაცხადებლად მთავრობის ახალი შემადგენლობა და სამთავრობო პროგრამა წარედგინება
18/11/2024 07:51:34 პოლიტიკა
25 ნოემბერს პარლამენტს ნდობის გამოსაცხადებლად მთავრობის ახალი შემადგენლობა და სამთავრობო პროგრამა წარედგინება. ამის შესახებ პრემიერ-მინისტრმა, ირაკლი კობახიძემ მთავრობის სხდომაზე განაცხადა.
„მომავალ ორშაბათს, საქართველოს პარლამენტს წარედგინება მთავრობის შემადგენლობა ნდობის გამოსაცხადებლად. მინდა ვთხოვო ყველა სამინისტროს, რომ დავიწყოთ მუშაობა სამთავრობო პროგრამის საბოლოოდ დაზუსტებაზე. როგორც მოგეხსენებათ, ორშაბათს მთავრობის შემადგენლობასთან ერთად, საქართველოს პარლამენტს უნდა წარვუდგინოთ სამთავრობო 4-წლიანი პროგრამაც და მნიშვნელოვანია, რომ ყველა დეტალი იყოს დაზუსტებული. ეს არის ჩემი თხოვნა თითოეული სამინისტროს და მინისტრის მიმართ. ჩვენ გვაქვს ამბიციური ამოცანა, რომელიც არის ასახული სამთავრობო პროგრამაში. 4 წლის თავზე, ჩვენ ჩვენი ქვეყანა განვითარების სრულიად სხვა ეტაპზე უნდა გადავიყვანოთ. ამას უზრუნველყოფს ჩვენი სამთავრობო პროგრამა. ახლა მთავარია ყოველდღიური მუშაობა იმისთვის, რომ ყველა ამოცანა სათანადოდ შესრულდეს,“- განაცხადა ირაკლი კობახიძემ.

Премьер: 25 ноября парламенту Грузии будет представлен новый кабмин и правительственная программа
Премьер Грузии Ираклий Кобахидзе заявил, что 25 ноября парламенту XI созыва будет представлен новый состав правительства и правительственная программа для вынесеня вотума доверия.
«В следующий понедельник состав правительства будет представлен парламенту Грузии для объявления доверия. Я хотел бы попросить все министерства начать работу по доработке правительственной программы.
Как вы знаете, в понедельник, вместе с составом правительства, мы должны представить 4-летнюю правительственную программу парламенту Грузии, и важно, чтобы все детали были уточнены. Это моя просьба к каждому министерству.
Перед нами стоит амбициозная задача, которая отражена в государственной программе. Через 4 года мы должны перевести нашу страну на совершенно другую ступень развития. Это предусмотрено нашей государственной программой.
Сейчас главное — ежедневная работа над тем, чтобы все задачи были выполнены должным образом», — заявил Кобахидзе.
Напомним, ранее премьер Грузии Ираклий Кобахидзе заявил, что парламент Грузии соберется ровно на 10-й день после обнародования официальных результатов парламентских выборов, то есть 25 ноября.
«Мы предполагаем, что формальный пока еще президент Грузии Саломе Зурабишвили еще раз нарушит Конституцию Грузии, не назначит первое заседание парламента. В этом случае парламент Грузии соберется ровно на 10-й день после публикации официальных результатов выборов, то есть 25 ноября. Это то, что установлено Конституцией», — заявил глава правительства.