პრეზიდენტი ოპოზიციონერ ლიდერებს ხვდება
ათონელის რეზიდენციაში მივიდნენ "კოალიცია ცვლილებებისთვის", "საქართველოსთვის", "ძლიერი საქართველოს" და "ერთიანობის" წარმომადგენლები.
„ინიციატივა ჩვენი თხოვნით არის - ჩვენთვის მნიშვნელოვანია ბოლო განვითარებების შესახებ ვესაუბროთ პრეზიდენტს, ბევრი რამ არის უკვე გარკვეული და დადგენილი არჩევნების გაყალბებასთან დაკავშირებით. გვინდა, ეს ყველაფერი გავაცნოთ პრეზიდენტს და მისი აზრი მოვისმინოთ“, - თქვა „კოალიცია ცვლილებების“ ერთ-ერთმა ლიდერმა ნიკა გვარამიამ.
"ძლიერი საქართველოს" წარმომადგენლის თქმით, პრეზიდენს კომუნიკაცია აქვს საერთაშორისო პარტნიორებთან და აინტერესებთ, რა პოზიციას აფიქსირებენ ისინი სალომე ზურაბიშვითან არაღიარების კონტექსტში.
ოპოზიციურმა პარტიებმა და საქართველოს პრეზიდენტმა საპარლამენტო არჩევნების შედეგი გაყალბებულად გამოაცხადეს და მოითხოვეს ახალი არჩევნები, რომელსაც ჩაატარებს საერთაშორისო საარჩევნო ადმინისტრაცია. ასევე მოითხოვენ საერთაშორისო გამოძიებას.
საქართველოს პროკურატურამ საპარლამენტო არჩევნების სავარაუდო გაყალბების ფაქტზე გამოძიება ცენტრალური საარჩევნო კომისიის მიმართვის საფუძველზე დაიწყო. ამ საქმეზე გამოკითხვაზე დაიბარეს პრეზიდენტი, ოპოზიციონერი ლიდერები და არასამთავრობო ორგანიზაციების წარმომადგენლები.

Лидеры оппозиции обсудили с президентом Грузии текущие события
Лидеры оппозиционных политических объединений, преодолевших проходной барьер на парламентских выборах Грузии, встретились с президентом. Оппоненты властей обсудили с Саломе Зурабишвили текущие события в стране, сообщил журналистам по завершении встречи один из лидеров коалиции «За перемены» Ника Гварамия:
«Мы поговорили о том, что происходит в стране, какими мы видим оппозиционные партии и каковы наши планы. Эти планы не изменились. Мы боремся за аннулирование результатов выборов. Для этого мы будем использовать все дороги, суды и, возможно, Конституционный суд, а также улицу. В любом случае, эти выборы не отражают волю грузинского народа. Это знает каждый в мире.
Естественно, что будет и международное исследование этих выборов… Будут новые выборы, воля грузинского народа будет защищена и реализована посредством новых выборов.
Мы не говорили о том, нравится президенту протестное движение или нет. Президент является гарантом конституционных прав, у неё тоже есть эта обязанность, поэтому, когда люди пользуются правом, предоставленным Конституцией, я не думаю, что президенту это не нравится», — заявил Ника Гварамия.