მამუკა მდინარაძე: პოლიტიკური პარტიები და NGO სექტორის წარმომადგენლები უკვე მესამედ წავიდნენ კონსტიტუციური წყობილების წინააღმდეგ
26/10/2024 21:28:40 პოლიტიკა
პოლიტიკური პარტიები და NGO სექტორის წარმომადგენლები უკვე მესამედ წავიდნენ კონსტიტუციური წყობილების წინააღმდეგ, - განაცხადა “ქართულო ოცნების” აღმასრულებელმა მდივანმა მამუკა მდინარაძემ ბრიფინგზე.
„თქვენ ნახეთ, როგორ ახდა სიტყვასიტყვით ჩვენი სიტყვები, რომ ჩვენი პატივცემული აგენტურული ოპოზიცია კი არ ემზადებოდა 26 ოქტომბრისა და არჩევნებში რაიმე შედეგის დადებისათვის, ისინი ემზადებოდნენ 27 ოქტომბრისათვის. დღეს 27 ოქტომბერია უკვე და აქედან გამომდინარე მათ დააანონსეს ის, რაც დააანონსეს. ისინი, პოლიტიკური პარტიები და NGO სექტორის წარმომადგენლები უკვე მესამედ წავიდნენ კონსტიტუციური წყობილების წინააღმდეგ. მათ უნდა იცოდნენ, რომ ისინი მიდიან საქართველოში, საკუთარ სამშობლოში კონსტიტუციური წყობილების წინააღმდეგ.
პოლიტიკური პარტიები ამბობენ, რომ ჩვენ გვქონდა რაღაც კომპლექსური სქემა, უნდა ვაღიარო, დიახ, ჩვენ გვქონდა კომპლექსური სქემა და მას ჰქვია საკუთარი სამშობლოს სიყვარული, საკუთარი ხალხის სიყვარული და დემოკრატია. ამის სქემის მიხედვით იგებს ეროვნული ხელისუფლება, საკუთარი სამშობლოს მოყვარულ ხალხთან ერთად თავის ქვეყანაში არჩევნებს“, - განაცხადა მამუკა მდინარაძემ.
ოპოზიციური სუბიქტებიდან არჩევნების ცესკოს მიერ გამოცხადებულ შედეგებს არ აღიარებენ „ერთიანობა – ნაციონალური მოძრაობა“ და „კოალიცია ცვლილებისთვის“. დანარჩენ ოპოზიციურ პარტიებს ჯერ არ დაუფიქსირებიათ პოზიცია.

Секретарь «Мечты»: партии и НПО в третий раз пошли против конституционного строя
Исполнительный секретарь «Грузинской мечты» Мамука Мдинарадзе заявил, что представители политических партий и НПО в третий раз пошли против конституционного строя. Так он отреагировал на заявление представителей оппозиционных политических партий о том, что они не признают результаты выборов.
По его словам, оппозиция готовилась не к каким-либо результатам на выборах, а ко второму дню выборов.
«Вы видели, как буквально сбылись наши слова о том, что наша уважаемая агентурная оппозиция готовилась не к 26 октября и не к результатам выборов, а к 27 октября.
Сегодня уже 27 октября, и, следовательно, они анонсировали то, что анонсировали. Они — представители политических партий и неправительственного сектора — уже в третий раз пошли против конституционного строя. Они должны знать, что против конституционного строя они идут в Грузии, на своей родине.
Политические партии говорят, что у нас была какая-то комплексная схема. Должен признать: да, у нас была сложная схема, и она называется любовью к нашей родине, любовью к нашему народу и демократии.
Согласно этой схеме, на выборах побеждает национальное правительство вместе с людьми, которые любят свою родину», — заключил Мамука Мдинарадзе.
Отметим, ни одна из оппозиционных коалиций — «За перемены», «Единство» и «Сильная Грузия» — не признает итогов выборов 26 октября. Партия «Гахария за Грузию» делает осторожные заявления, намереваясь собрать и предъявить факты.