პრეზიდენტი - ემიგრანტებს: თქვენ ხელშია საქართველოს მომავალი
საქართველოს პრეზიდენტმა სალომე ზურაბიშვილმა კიდევ ერთხელ მიმართა უცხოეთში მცხოვრებ საქართველოს მოქალაქეებს და მათ არჩევნებში აქტიური მონაწილეობისკენ მოუწოდა.
"თქვენ ხელშია საქართველოს მომავალი! თქვენ ხელში, ჩემს ხელში, ჩვენ ხელში! ჩვენ უნდა გადავწყვიტოთ, საქართველო იქნება დამოუკიდებელი, ევროპული, თავისუფალი და დემოკრატიული ქვეყანა თუ დაუბრუნდება გაურკვეველ წარსულს რუსეთის გავლენის ქვეშ, სადაც თქვენ და თქვენი შვილები ალბათ არც ჩამოხვალთ და არც გექნებათ სურვილი, რომ დაბრუნდეთ.
ეს არჩევნები არის გადამწყვეტი და თქვენ უნდა მიიღოთ მონაწილეობა. მე ვიცი რამდენად გართულდა ეს მონაწილეობის მიღება, რომ უბნები სამწუხაროდ, არ გაგვიხსნეს. მაგრამ ამის მიუხედავად, მე ვიცი, რომ თქვენ მზად ხართ აქტიურად მიიღოთ მონაწილეობა. როგორც გუშინ გამოხვედით და გულშემატკივრები იყავით ჩვენი ფეხბურთელების, გადალახეთ საზღვრები, ჩახვედით იმისთვის, რომ გამოგეჩინათ ქართული დროშა. ასევე ვიცი, რომ 26 ოქტომბერს წახვალთ სადაც არ უნდა იყოს, თუნდაც შორს, ერთმანეთს გამოუჩენთ სოლიდარობას და ყველანი ერთად დავდგებით იქ სადაც დგას საქართველოს მომავალი."- განაცხადა სალომე ზურაბიშვილმა.

Президент Грузии призвала проживающих за рубежом грузин принять активное участие в выборах
Президент Грузии Саломе Зурабишвили посредством видеообращения призвала проживающих за рубежом грузин принять активное участие в предстоящих выборах. Президент подчеркнула, что выборы 26 октября являются решающими, поэтому участие в них диаспоры важно.
«Я обращаюсь к вам, члены диаспоры, мои соотечественники. Я хочу вам сказать, что завтрашнее будущее Грузии находится в ваших руках, в моих руках, в наших руках. Нам предстоит решить, будет ли Грузия по-настоящему независимой, европейской, свободной и демократической страной или вернется в неопределенное прошлое, Россию и ее влияние, куда вы и ваши дети, вероятно, не придете, не вернетесь и не захотите вернуться.
Эти выборы имеют решающее значение, и вы должны принять в них участие. Я знаю, как усложнилось участие, к сожалению, для нас не открыли участки, но, несмотря на это, я знаю, что вы готовы активно участвовать. Точно так же, как вы вчера вышли и подбадривали наших футболистов, пересекли границу, приехали, чтобы продемонстрировать грузинский флаг, я также знаю, что 26 октября, где бы ни были, даже если он далеко (избирательный округ), вы покажете солидарность друг с другом, и мы все вместе будем стоять там, где будущее Грузии!», — сказала президент в своем обращении.