მარგველაშვილი – "ოცნებაზე": "პუტინისტური ხროვა, რომელმაც გადაწყვიტა, რომ ჩვენი ქვეყანა ისტორიიდან ჩამყაყებულ რუსეთს ჩააბაროს"
25/09/2024 15:35:52 პოლიტიკა
"ქართული ოცნების" ხელისუფლების ექს–პრეზიდენტმა გიორგი მარგველაშვილმა მმართველი პარტიას "პუტინისტურ ხროვა" უწოდა.
გორში ამომრჩეველთან შეხვედრაზე სიტყვით გამოსვლისას მან მმართველი გუნდი "საქართველოს რუსეთისთვის ჩაბარებაში" დაადანაშაულა.
"ახლა მინდა, ვისაუბრო იმ ძალიან მნიშვნელოვან მომავალზე, რომელსაც ჩვენ ერთად შევქმნით ამ ქვეყანაში, როდესაც დავუბრუნებთ საქართველოს ქართველებს და როდესაც პუტინისტურ ხროვას, რომელმაც გადაწყვიტა, რომ ჩვენი ქვეყანა ასე ჩააბაროს ისტორიიდან ჩამყაყებულ რუსეთს, გამოვგლეჯთ საქართველოს და დავუბრუნებთ მის ისტორიულ არჩევანს, ამაზე მინდა, გესაუბროთ. ეს ბრძოლა იწყება და უკვე მიმდინარეობს ყველა ქართველის, ყველა პატრიოტის გულში. ეს ბრძოლა ყველა ადამიანს აყენებს გარკვეულ ადგილას. დღეს საქართველო გაიყო პატრიოტებად და იმ ადამიანებად, რომელთაც აღარსად აღარ მიესვლებათ და კარს აღარსად აღარ გაუღებენ. ჩემი ადგილი აქ, ამ გაერთიანებაში, "ძლიერ საქართველოშია", რადგან ეს გაერთიანება არის ის, რასაც ძალიან დიდხანს ელოდება ქართველი ამომრჩეველი", - ამბობს გიორგი მარგველაშვილი.
საქართველოს მეოთხე პრეზინდეტი გიორგი მარგველაშვილი კოალიცია “ძლიერ საქართველოს“ შეუერთდა. მარგველაშვილი გორში გამართულ რეგიონულ შეხვედრაზე კოალიციის ერთ-ერთმა ლიდერმა მამუკა ხაზარაძემ წარადგინა.

Георгий Маргвелашвили - Я не считаю себя законодателем, это не моё, у меня лучше получается накладывать вето
25/09/2024 15:35:52 Политика
Моё место, как грузина, желающего служить Родине, здесь, в этом объединении, «Сильная Грузия». У меня есть много причин сказать это. Одна из причин в том, что грузинские избиратели уже давно ждут создания реальности, отличной от двух прошлых политических сил, заявил бывший президент Грузии Георгий Маргвелашвили в Гори, где стало известно, что он присоединился к партии «Сильная Грузия». «.
По его словам, он будет бороться до конца с «Сильной Грузией», хотя в законотворческой деятельности себя не видит.
«-Я не считаю себя законодателем, это не моё, у меня лучше получается накладывать вето. Соответственно я буду участвовать в этой битве вместе с вами. В будущем мы будем бороться за возвращение и возрождение Грузии, но не как депутаты. Я чувствую эмоцию победы, не успеха — а победы. Победа окончательная, поэтому мы, наконец, сломим это предательство», — заявил Маргвелашвили.