მამუკა ხაზარაძესა და გიორგი გახარიას შორის შეხვედრა დასრულდა
კოალიცია „ძლიერი საქართველოს“ ლიდერ მამუკა ხაზარაძესა და პარტია „საქართველოსთვის“ თავმჯდომარე გიორგი გახარიას შორის პირისპირ შეხვედრა დასრულდა. აღნიშნულს წინ უძღოდა პრეზიდენტის მოწოდება გაერთიანებისაკენ.
გახარიამ შეხვედრის დასრულების შემდეგ, რომელიც დაახლოებით ერთ საათს გაგრძელდა, მედიასთან კომენტარი არ გააკეთა, თქვა, რომ პრეზიდენტთან აუდიენციაზე აგვიანდება. შესაბამისად, შეხვედრის დეტალები - მიაღწიეს თუ არა შეთანხმებას პრობლემურ საკითხებზე პოლიტიკოსებმა, უცნობია. მედიასთან კომენტარი ჯერ არც ხაზარაძეს გაუკეთებია.
როგორც ცნობილია, შეხვედრის ინიციატორი თავად ხაზარაძე იყო პრეზიდენტის მიერ ორი პარტიის ლიდერების სადილზე მიწვევის შე,მდეგ. როგორც მამუკა ხაზარაძემ სოციალურ ქსელში აღნიშნა, მისთვის უმჯობესი იქნებოდა, სალომე ზურაბიშვილთან შეხვედრამდე გიორგი გახარიას გასაუბრებოდა.
მოგვიანებით, მამუკა ხაზარაძესთან შეხვედრის მზაობა პარტია „გახარია საქართველოსთვის“ თავმჯდომარემაც გამოთქვა.
როგორც მან სოციალურ ქსელში დაწერა, ის მამუკა ხაზარაძის თხოვნას ითვალისწინებს, პრეზიდენტ სალომე ზურაბიშვილს კი შეხვედრის გადადება სთხოვა, რაზეც სალომე ზურაბიშვილი დაეთანხმა.

Завершилась встреча Мамуки Хазарадзе и Георгия Гахария
Завершилась встреча лидера коалиции «Сильная Грузия» Мамуки Хазарадзе и председателя партии «За Грузию» Георгия Гахария.
Встреча прошла в гостинице «Олд Таун».
Как сообщил журналистам Георгий Гахария, он собирается на встречу в президентском дворце.
«Приходите к президенту», — заявил Георгий Гахария.
Для справки, президент Грузии Саломе Зурабишвили призвала партии Мамуки Хазарадзе и Георгия Гахария объединиться и сообщила, что 17 сентября она приглашает их во дворец Орбелиани для консультаций.
Кроме того, Мамука Хазарадзе написала на своей странице в Facebook, что готова в любой момент лично встретиться с Георгием Гахария и только после этого они встретятся с президентом.
В то же время лидер партии «За Грузию» Георгий Гахария написал, что попросил Саломе Зурабишвили перенести встречу с Мамукой Хазарадзе в президентском дворце на несколько часов, на что Зурабишвили согласилась. Георгий Гахария пояснил, что встреча во дворце Орбелиани перенесена на 18:00.