საქართველოს მთავრობა მკლავჭიდელებსა და პარამკლავჭიდელებს პრემიებს გადასცემს
საქართველოს მთავრობა მკლავჭიდელებსა და პარამკლავჭიდელებს პრემიებს გადასცემს. მკლავჭიდსა და პარამკლავჭიდში ეროვნული ნაკრების მსოფლიო ჩემპიონატის I ადგილის მფლობელებს პრემიის სახით 17 000 ლარი გადაეცემათ, II ადგილის მფლობელებს - 8 500, ხოლო მე-3 ადგილზე გასულებს - 5 100. ამის შესახებ ინფორმაციას მთავრობის ადმინისტრაცია ავრცელებს.
რაც შეეხება მკლავჭიდისა და პარამკლავჭიდის ახალგაზრდულ ნაკრებს, I ადგილის მფლობელებს პრემიის სახით 5 100 ლარი გადაეცემათ, II ადგილის მფლობელებს - 3 400, ხოლო მე-3 ადგილზე გასულებს - 1 700.
პრემიას ასევე მიიღებენ მკლავჭიდის ჭაბუკთა ნაკრების I ადგილის მფლობელები 3 400 ლარის ოდენობით.
საქართველოს მთავრობის გადაწყვეტილებით, პრემიები გათვალისწინებულია მწვრთნელებისა და სამედიცინო პერსონალისთვის.
მკლავჭიდსა და პარამკლავჭიდში მსოფლიო ჩემპიონატის მონაწილეებისთვის დაწესებული პრემიების ჯამური ოდენობა 1,921,850 ლარია.

Грузинские армрестлеры и пара-армрестлеры, участвовавшие в ЧМ, получат премии
Правительство Грузии выплатит премии армрестлерам и пара-армрестлерам, сообщают в Администрации правительства. 17 000 лари получат спортсмены занявшие 1-ые места на Чемпионате мира, 8 500 лари — занявшие 2-е место и 5 100 — занявшие 3-е место.
Что касается юношеской команды по армрестлингу и параармрестлингу – чемпионы получат 5100 лари, получившие серебряную медаль – 3400, а занявшие 3-е место – 1700 лари.
По решению правительства Грузии также предусмотрены премии для тренеров и медицинского персонала.
Общая сумма бонусов для участников Чемпионата мира по армрестлингу и пара-армрестлингу составляет 1 921 850 лари, сообщают в ведомстве.