რუსეთის კოლონიაში პატიმრებმა მძევლები აიყვანეს, არის მსხვერპლი
რუსეთის ვოლგოგრადის ოლქის ქალაქ სუროვიკინოს №19 მკაცრი რეჟიმის გამოსასწორებელ კოლონიაში პატიმრებმა მძევლები აიყვანეს, - იუწყება რუსული მედია სასჯელაღსრულების სახელმწიფო სამსახურის ინფორმაციაზე დაყრდნობით.
მისივე ცნობით, თავდასხმა დისციპლინარული კომისიის სხდომის მიმდინარეობისას განხორციელდა, შედეგად არიან დაშავებულები, რომელთა რაოდენობა ზუსტდება, ამ წუთებში კი მძევლების გასათავისუფლებლად "ღონისძიებები ტარდება".
ტელეგრამ-არხი SHOT იუწყება, რომ მოკლულია სასჯელაღსრულების დეპარტამენტის ერთი თანამშრომელი, კიდევ სამი მძიმედაა დაშავებული.
ტელეგრამ-არხი Baza კი წერს, რომ მოკლულია უკვე სამი პირი, მათგან ორი სასჯელაღსრულების თანამშრომელია, ერთი - პატიმარი, ერთმა მსჯავრდებულმა კი გაქცევა მოახერხა.

Заключенные в волгоградской колонии захватили заложников. Сообщается о жертвах
В городе Суровикино Волгоградской области заключенные исправительной колонии строгого режима №19 захватили заложников, сообщает госагентство «РИА Новости» со ссылкой на источник во ФСИН.
По данным службы, нападение произошло во время заседания дисциплинарной комиссии, есть пострадавшие – их число не уточняется. Сейчас проводятся «мероприятия по освобождению заложников».
Телеграм-канал SHOT пишет, что убит один сотрудник ФСИН, еще трое пострадали. При этом телеграм-канал Baza пишет, что убиты уже трое, двоим – сотруднику и одному заключенному – якобы удалось сбежать.
Сообщается, что нападавшие заявили о принадлежности к Исламскому государству (ИГ). Официально эти данные не подтверждены.