სუს–ი: საოკუპაციო რეჟიმის წარმომადგენლებმა ოკუპირებული ახალგორის მიმდებარედ საქართველოს მოქალაქე უკანონოდ დააკავეს
21/08/2024 13:20:34 კონფლიქტები
საოკუპაციო რეჟიმის წარმომადგენლებმა ოკუპირებული ახალგორის მიმდებარედ საქართველოს მოქალაქე უკანონოდ დააკავეს.
სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ინფორმაციით, აღნიშნული ინციდენტის შესახებ ინფორმაციის მიღებისთანავე სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის მიერ გააქტიურდა ევროკავშირის სადამკვირვებლო მისიის მიერ ოპერირებული „ცხელი ხაზი“.
„ინფორმაცია უკანონო დაკავების მორიგი ფაქტის შესახებ დაუყოვნებლივ ეცნობა ჟენევის საერთაშორისო დისკუსიების თანათავმჯდომარეებსა და საერთაშორისო პარტნიორებს.
ამოქმედებულია ყველა არსებული მექანიზმი უკანონოდ დაკავებული საქართველოს მოქალაქის უმოკლეს ვადებში გასათავისუფლებლად“,- აღნიშნულია ინფორმაციაში.

СГБ: оккупационные силы незаконно задержали гражданина Грузии у Ахалгорского района
СГБ Грузии сообщает, что представители оккупационных сил РФ незаконно задержали гражданина Грузии вблизи оккупированного Ахалгорского района.
Сообщается, что, получив информацию об инциденте, Служба государственной безопасности активировала «горячую линию», которой управляет мониторинговая гражданская миссия ЕС в Грузии (МНЕС).
«Информация об очередном факте незаконного задержания незамедлительно доводится до сведения сопредседателей Женевских международных дискуссий и международных партнеров.
Задействованы все существующие механизмы для освобождения незаконно задержанных граждан Грузии в кратчайшие сроки», — сказано в заявлении ведомства.