შალვა პაპუაშვილი: "ხელისუფლებაში მოსვლის დღიდან გავანახევრეთ უმუშევრობა, 3-jჯერ შევამცირეთ სიღარიბე, დღეს ეკონომიკური ზრდის ტემპით ვართ ლიდერები არა მხოლოდ რეგიონში, არამედ ევროპის მასშტაბით"
21/08/2024 10:48:32 პოლიტიკა
პარლამენტის თავმჯდომარის შალვა პაპუაშვილის მტკიცებით, "ხელისუფლებაში მოსვლის დღიდან "ქართუმა ოცნებამ" გაანახევრა უმუშევრობა, 3-ჯერ შეამცირა სიღარიბე და დღეს ეკონომიკური ზრდის ტემპით ვართ ლიდერები არა მხოლოდ რეგიონში, არამედ ევროპის მასშტაბით".
"ეს მაჩვენებლები კარგად წარმოაჩენს იმ ძირითად მიზეზს, რატომაც ბოლო 12 წლის ყველა ადგილობრივ თუ ეროვნულ არჩევნებში მოსახლეობის უდიდესმა ნაწილმა მხარი „ქართულ ოცნებას" დაუჭირა", - ასე გამოეხმაურა პაპუაშვილი სოცქსელში საქართველოში უმუშევრობის დონისა და სიღარიბის ზღვარს ქვემოთ მყოფი მოსახლეობის რაოდენობის შემცირების შესახებ ამასწინანდელ ოფიციალურ სტატისტიკურ მონაცემებს.
ამასთან, როგორც ადგილობრივი არასამთავრობო სექტორის, ისე საერთაშორისო ორგანიზაციებისა და დასავლელი პარტნიორების არაერთი კრიტიკული ანგარიშის მიუხედავად, იგი ამტკიცებს, რომ ეს ყველაფერი "დემოკრატიული მმართველობის მიმართულებით შთამბეჭდავ შედეგებთან ერთად" ხდება.
"ვამაყობთ აღნიშნული ეკონომიკური მიღწევებით, რაც არის ჩვენი საზოგადოების მშვიდობიანი განვითარების და საქართველოს აღმშენებლობის მთავარი წინაპირობა,” - წერს პარლამენტის თავმჯდომარე.

Спикер: Грузия — лидер по экономическому росту как в регионе, так и в Европе
Спикер парламента Грузии Шалва Папуашвили опубликовал данные «Грузстата» о сокращении безработицы и бедности в стране. Он уверен, что Грузия является лидером по экономическому росту не только в регионе, но и в масштабах Европы.
«Эти цифры наглядно демонстрируют главную причину, по которой большая часть населения поддерживала «Грузинскую мечту» на всех местных и общенациональных выборах за последние 12 лет и продолжает поддерживать нас на октябрьских выборах.
С тех пор, как «Грузинская мечта» пришла к власти, мы вдвое сократили безработицу и втрое сократили бедность. Мы являемся лидерами по экономическому росту не только в регионе, но и во всей Европе», — подчеркнул глава парламента.
Папуашвили отметил, что «Мечта», наряду с «впечатляющими» результатами в направлении демократического управления, гордится и своими «экономическими достижениями, которые являются главной предпосылкой мирного развития <> общества и восстановления Грузии».
Для справки: за последние годы Грузию из года в год покидает все больше граждан. Грузия стабильно входит в десятку стран, граждане которой чаще всего просят убежища, например, в Германии, как и других странах Запада. В феврале нынешнего года Евросоюз опубликовал отчет, согласно которому, число соискателей убежища из Грузии удвоилось.