პოლიტიკურ გაერთიანებას „ძლიერი საქართველო“ "ალეკო ელისაშვილი-მოქალაქეები" შეუერთდა
"ლელოს", "ანა დოლიძე ხალხისთვის" და "თავისუფლების მოედნის" ოპოზიციურ გაერთიანებას - "ძლიერი საქართველო" კიდევ ერთი პოლიტიკური პარტია - "ალეკო ელისაშვილი - მოქალაქეები" ოფიციალურად შეუერთდა.
როგორც ელისაშვილმა გუდიაშვილის სკვერში მიმდინარე ღონისძიებაზე განაცხადა, "ახლა არა ბოდიშების, არამედ შერიგების და ერთად დგომის დროა".
"ვიცი, რომ მტერი დავამწუხრეთ ჩვენი შერიგებით და ერთობით და მოყვარე ძალიან გავახარეთ. გახსოვთ, მე და მამუკას გვქონდა ძალიან არასასიამოვნო ინციდენტი ერთხელ და მთელი საქართველო გვადევნებდა თვალყურს. ჩვენ ვიმსჯელეთ, შევხვდით ცოტა ხნის წინ, ერთმანეთს და ვუთხარით, რომ არც ბოდიშების დროა ახლა, ახლა შერიგების დროა და ერთად დგომის დროა. რატომ ვდგებით ახლა ერთად?- თავიც, შუაც და ბოლოც არის ჩვენი სამშობლო", - განაცხადა ელისაშვილმა.
თავის მხრივ, „ლელოს“ ლიდერმა მამუკა ხაზარაძემ განაცხადა, რომ დღეს ვდგავართ გზაგასაყარზე:
"ჩვენ გვქონდა გამოწვევები, გვქონდა აღმავლობა, სერიოზული პრობლემებიც, მაგრამ დღეს ვდგავართ გზაგასაყარზე - სად იქნება ჩვენი სამშობლო, ჩვენი სახელმწიფო. იქნება თავისუფალ სამყაროსთან ერთად თუ იქნება რუსეთის ქვეშევრდომი, რომელსაც ქართველი ერი არასდროს დაუშვებს. ასეთი დიდგორობა გველოდება ჩვენ - მშვიდობიანი, 26 ოქტომბერს. ამ მშვიდობასა და ამ გამარჯვებას სჭირდება გვერდში დგომა, წარსულის დავიწყება და მომავალზე ორიენტირება. ამას სჭირდება კონკრეტული მიზანი და მიზანი ჩვენი არის ის, რომ შევცვალოთ ბოლო 9 თუ 12 წლის პოლიტიკა".

Партия Алеко Элисашвили присоединилась к оппозиционной «Сильной Грузии»
Еще одна политическая партия «Алеко Элисашвили – Граждане» официально присоединилась к оппозиционному объединению «Сильная Грузия», в которое входят партии «Лело», «Анна Долидзе – Для народа» и политическое движение «Площадь Свободы», сообщает «ИнтерпрессНьюс».
Как заявил Элисашвили на мероприятии в парке Гудиашвили, «сейчас время не извинений, а примирения и стояния вместе ради родины, потому что сейчас страну лишают свободы и просто ее продают».
«Я знаю, что мы огорчили недруга своим примирением и единением и очень обрадовали нашего доброжелателя. Помните, у нас с Мамукой однажды случился очень неприятный инцидент, и вся Грузия наблюдала за нами. Мы обсудили, недавно встретились друг с другом и сказали, что сейчас не время извинений, а время примирения.
Почему мы сейчас стоим вместе? Почему у нас так тяжело на сердце в последнее время? Потому что мы видим, что у нашей страны отнимают свободу, просто продают страну, без преувеличения. Мы видим, что страна в беде. Людям, оказавшимся во главе страны, понравилось грабить страну, наслаждаться властью, воровать из бюджета деньги, ездить туда-сюда и проводить время. Они так не могут отказаться от всего этого, что готовы продать родину», - заявил Элисашвили.