სალომე ზურაბიშვილი და ვლადიმირ პუტინი საერთაშორისო ღონისძიებაში მიიღებენ მონაწილეობას
21 იანვარს საქართველოს პრეზიდენტი სალომე ზურაბიშვილი ჰოლოკოსტის მსხვერპლთა ხსოვნის ცერემონიასა და მსოფლიო ჰოლოკოსტის მეხუთე ფორუმს დაესწრება,– იუწყება პრეზიდენტის პრეს–სამსახური.
ამავე წყაროს ცნობით, "ისრაელში დაგეგმილი სამუშაო ვიზიტის ფარგლებში, სალომე ზურაბიშვილი შეხვედრებს გამართავს ისრაელის პრეზიდენტ რუვენ რივლინთან, ჩრდილოეთ მაკედონიის პრეზიდენტთან, კანადის გენერალ-გუბერნატორთან და ფორუმში მონაწილე სხვადასხვა ქვეყნის ლიდერთან".
ღონისძიების ორგანიზატორების ცნობით, საერთაშორისო ფორუმში მონაწილეობას მიიღებენ 47 ქვეყნის პრეზიდენტები, სამეფო ოჯახების წევრები, პრემიერ–მინისტრები და პარლამენტის თავმჯდომარეები, მათ შორის იქნებიან კრემლის ლიდერი ვლადიმირ პუტინი, უკრაინის, გერმანიის და საფრანგეთისა პრეზიდენტები.
ისრაელში სამუშაო ვიზიტის შემდეგ, საქართველოს პრეზიდენტი საფრანგეთის რესპუბლიკაში გაემგზავრება და 28 იანვარს სტრასბურგში, ევროპის საბჭოს საპარლამენტო ასამბლეაზე სიტყვით გამოვა.

Саломе Зурабишвили и Владимир Путин примут участие во Всемирном форуме памяти жертв Холокоста
Президент Грузии Саломе Зурабишвили 21 января посетит Израиль, где примет участие во Всемирном форуме памяти жертв Холокоста, - сообщила пресс-служба главы государства.
Запланированы встречи Зурабишвили с президентом Израиля Реувеном Ривлином, президентом Северной Македонии Стево Пендаровски, а также генерал-губернатором Канады и лидерами различных стран, участвующими в форуме.
По информации организаторов, во Всемирном форуме памяти жертв Холокоста примут участие 47 глав государств, членов королевских семей, премьер-министров и спикеров парламентов. Среди них – президент России Владимир Путин, президент Украины Владимир Зеленский, президент Франции Эммануэль Макрон, президент Германии Франк-Вальтер Штайнмайер и принц Уэльский Чарльз.
Форум приурочен к 75-й годовщине освобождения Аушвица-Биркенау и Международному дню памяти жертв Холокоста.