18 ივლისს პრემიერი ბრიტანეთში დაგეგმილ ევროპის პოლიტიკური გაერთიანების სამიტში მიიღებს მონაწილეობას
საქართველოს პრემიერ-მინისტრი ირაკლი კობახიძე, 18 ივლისს, ევროპის პოლიტიკური გაერთიანების სამიტში მიიღებს მონაწილეობას, რომელიც გაერთიანებულ სამეფოში გაიმართება.
მთავრობის ადმინისტრაციის ცნობით, 50-მდე ქვეყნის ლიდერს დიდი ბრიტანეთისა და ჩრდილოეთ ირლანდიის გაერთიანებული სამეფოს პრემიერ-მინისტრი ქალაქ ვუდსტოკში, ბლენჰაიმის სასახლეში უმასპინძლებს.
ევროპის პოლიტიკური გაერთიანების სამიტზე განსახილველი ძირითადი საკითხებია უკრაინაში მიმდინარე მოვლენები და არალეგალური მიგრაცია. სამიტის ფარგლებში ასევე გათვალისწინებულია თემატური დისკუსიები.
ევროპის პოლიტიკური გაერთიანების რიგით მეოთხე სამიტში საქართველოს პრემიერ-მინისტრი მონაწილეობას მიიღებს დელეგაციასთან ერთად, რომლის შემადგენლობაში საგარეო საქმეთა მინისტრი ილია დარჩიაშვილი და მთავრობის ადმინისტრაციის უფროსი ლევან ჟორჟოლიანი არიან.

Премьер Грузии примет участие в саммите Европейского Союза
Премьер-министр Грузии Ираклий Кобахидзе примет участие в саммите Европейского Союза, который пройдет в Великобритании 18 июля.
По информации Администрации правительства, премьер-министр Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии примет лидеров около 50 стран во дворце Бленхейм в городе Вудсток.
Основными вопросами, которые будут обсуждаться на саммите – текущие события в Украине и нелегальная миграция. В рамках саммита также запланированы тематические обсуждения.
Премьер-министр Грузии примет участие в четвертом саммите Европейского политического союза вместе с делегацией, в которую входят министр иностранных дел Илия Дарчиашвили и глава администрации правительства Леван Жоржолиани.