ირაკლი კობახიძე: სულ მცირე 12 წელიწადი არცერთი არჩევნების წაგებას არ ვაპირებთ
„როგორც მოგეხსენებათ, დღეს ვხსნით „ქართული ოცნების“ საარჩევნო კამპანიას და „ქართული ოცნების“ ახალ ცენტრალურ ოფისს. პარტიის დაფუძნებიდან 12 წლის თავზე, „ქართულ ოცნებას“ ექნება საკუთარი, თანამედროვე ოფისი, რაც იმის უტყუარი ნიშანია, რომ ჩვენ კიდევ სულ მცირე 12 წელიწადი არცერთი არჩევნების წაგებას არ ვაპირებთ“- ამის შესახებ პრემიერ-მინისტრმა, ირაკლი კობახიძემ „ქართული ოცნების“ ახალი ცენტრალური ოფისის გახსნაზე სიტყვით გამოსვლის დროს განაცხადა.
ირაკლი კობახიძის თქმით, „ქართულმა ოცნებამ“ წარსულს ჩააბარა ადამიანების წამება, ბიზნესზე ძალადობა, მედიის მიტაცება და უამრავი სხვა დანაშაული, რომელსაც ავტორიტარული რეჟიმი ჩადიოდა.
ირაკლი კობახიძე კიდევ ერთხელ მადლობას უხდის „ქართული ოცნების“ საპატიო თავმჯდომარეს, ბიძინა ივანიშვილს ხელისუფლებიდან აგენტურის და მისი ავტორიტარული მმართველობის ჩამოშორებისთვის.
კობახიძე ასევე იმ მიღწევებზე საუბრობს, რომელიც ქვეყანამ „ქართული ოცნების“ მმართველობის დროს მიაღწია.
„2012 წლის საპარლამენტო არჩევნებმა საქართველოს მოუტანა დემოკრატიული გარდატეხა. ქვეყანა გათავისუფლდა უცხოელი აგენტების ავტორიტარული მმართველობისგან, რომელმაც მრავალი ადამიანის სიცოცხლე, ჯანმრთელობა და კეთილდღეობა შეიწირა. „ქართულმა ოცნებამ“ წარსულს ჩააბარა ადამიანების წამება, ქუჩაში ადამიანების დახვრეტა, ბიზნესზე ძალადობა, მედიის მიტაცება და უამრავი სხვა დანაშაული, რომელსაც ავტორიტარული რეჟიმი ჩადიოდა. „ქართულმა ოცნებამ“ წარსულს ჩააბარა ომის პარტია, რომლის ავანტიურამ 2008 წელს 400-ზე მეტი ჯარისკაცისა და სამოქალაქო პირის სიცოცხლე შეიწირა, 30 ათასზე მეტი ჩვენი თანამოქალაქე დევნილობისთვის გაწირა და ქვეყანას ტერიტორიების 20 პროცენტი დააკარგვინა. ხელისუფლებიდან აგენტურის და მისი ავტორიტარული მმართველობის ჩამოშორება იყო გარდამტეხი გამარჯვება, რომლისთვისაც ბატონ ბიძინა ივანიშვილს, როგორც ამ ქვეყნის რიგითმა მოქალაქემ, კიდევ ერთხელ უდიდესი მადლობა მინდა გადავუხადო. 12 წლის მანძილზე, „ქართული ოცნების“ მმართველობამ საქართველოს, დემოკრატიულთან ერთად, ეკონომიკური გარდატეხაც მოუტანა: 28 მილიარდიდან 80 მილიარდამდე გაიზარდა ქვეყნის ეკონომიკა, რამდენჯერმე გაიზარდა ინფრასტრუქტურის მშენებლობის ტემპი, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის, სოფლის მეურნეობის, განათლების, კულტურის, სპორტის და სხვა სფეროების დაფინანსება, მილიონ 100 ათასიდან თითქმის 700 ათასმა ჩვენმა თანამოქალაქემ დააღწია თავი სიღარიბეს.“- განაცხადა ირაკლი კობახიძემ.

Премьер Грузии: минимум, 12 лет мы не собираемся проигрывать ни одни выборы
Премьер Грузии Ираклий Кобахидзе заявил, что «Грузинская мечта» не собирается проигрывать ни одни выборы в течение, минимум, 12-ти лет. Об этом глава правительства сообщил на открытии нового центрального офиса партии власти.
Кобахидзе снова повторил, что «Грузинская мечта» оставила в прошлом пытки людей, насилие, рэкет в отношении бизнеса, захват СМИ и многие другие преступления, совершенные «авторитарным режимом» — «Единым национальным движением».
Премьер поблагодарил Бидзину Иванишвили, олигарха и почетного председателя «Грузинской мечты», за избавление страны от власти агентуры и ее авторитарного правления. И рассказал о достижениях, которых страна достигла за время правления «Грузинской мечты».
«Страна была освобождена от авторитарного правления иностранных агентов, которое унесло жизни, здоровье и благополучие многих людей. «Грузинская мечта» оставила в прошлом пытки людей, казни на улицах, насилие в отношении бизнеса, захват СМИ и многие другие преступления, совершенные авторитарным режимом.
«Грузинская мечта» оставила в прошлом партию войны, чья авантюра в 2008 году унесла жизни более 400 солдат и гражданских лиц, привела к изгнанию более 30-ти тысяч наших сограждан и потере 20% территорий страны.
Отстранение агента и его авторитарное правление от власти стало поворотной победой, за которую я, как рядовой гражданин этой страны, хотел бы еще раз поблагодарить господина Бидзину Иванишвили.
За 12 лет правления «Грузинской мечты» Грузия, наряду с демократической, принесла экономический перелом: экономика страны выросла с 28 миллиардов до 80 миллиардов; в несколько раз увеличились темпы строительства инфраструктуры, а также финансирование здравоохранения и социальной защиты, сельского хозяйства, образования, культуры, спорта и прочих сферах; из 1 миллиона 100 тысяч граждан почти 700 тысяч наших сограждан преодолели бедность», — заявил Ираклий Кобахидзе.