პრეზიდენტი: ვგმობ უკრაინის ქალაქებზე სარაკეტო თავდასხმებს, ეს უკრაინის წინააღმდეგ რუსეთის ომის სასტიკ მეთოდებსა და ტრაგიკულ შედეგებს კიდევ ერთხელ ცხადყოფს
08/07/2024 14:14:23 პოლიტიკა
საქართველოს პრეზიდენტი სალომე ზურაბიშვილი გმობს რუსული ძალების მიერ უკრაინის ქალაქებზე განხორციელებულ მორიგ სარაკეტო თავდასხმას.
„მკაცრად ვგმობ უკრაინის ქალაქებზე დღევანდელ სარაკეტო თავდასხმებს, მათ შორის კიევზე, რომელიც ბავშვთა საავადმყოფოს მოხვდა. ეს უკრაინის წინააღმდეგ რუსეთის ომის სასტიკ მეთოდებსა და ტრაგიკულ შედეგებს კიდევ ერთხელ ცხადყოფს“, - წერს სალომე ზურაბიშვილი X-ზე.
შეგახსენებთ, რუსულმა ძალებმა დღეს უკრაინის ტერიტორიაზე სარაკეტო თავდასხმა განახორციელეს, რის შედეგადაც, ბოლო მონაცემებით, 31 ადამიანი დაიღუპა და 125 დაშავდა. რუსებმა კიევის ბავშვთა საავადმყოფოც დაბომბეს, რომლის ტერიტორიაზე 2 ადამიანი დაიღუპა და 10 დაშავდა.

Президент Грузии осудила массированные ракетные удары России по Украине
Президент Грузии Саломе Зурабишвили осудила массированные ракетные удары России по Украине, в том числе по украинской столице — Киеву.
Глава государства пишет, что ракетные обстрелы в очередной раз демонстрируют жестокие методы и трагические последствия российской агрессии в Украине.
«Решительно осуждаю сегодняшние ракетные обстрелы городов Украины , в том числе Киев, в результате которых пострадала детская больница. Это еще раз наглядно иллюстрирует жестокие методы и трагические последствия войны России против Украины», — пишет Зурабишвили.
Отметим, 7 июля российские войска нанесли ракетный удар по территории Украины, в результате которого, по последним данным, погиб 31 человек и 125 получили ранения. Ударами России разбомбили Киевскую детскую больницу, на территории которой погибли 2 человека и 10 получили ранения.