ბოკუჩავა: დღეს გამოვაცხადებთ მნიშვნელოვან გადაწყვეტილებებს პარტიისთვის, კამპანიისთვის და გამარჯვებისთვის, ჩვენი მიზანია, მოხდეს გაერთიანება ოპოზიციურ ფრონტზე
08/07/2024 09:34:36 პოლიტიკა
დღეს გამოვაცხადებთ მნიშვნელოვან გადაწყვეტილებებს პარტიისთვის, კამპანიისთვის და გამარჯვებისთვის, ჩვენი მიზანია, მოხდეს გაერთიანება ოპოზიციურ ფრონტზე, – ამის შესახებ „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის“ თავმჯდომარემ, თინა ბოკუჩავამ დღევანდელ ყრილობასთან დაკავშირებით განაცხადა.
„ის, რაც შემიძლია, გითხრათ 20:00 საათამდე, როდესაც გვაქვს ჩვენი პრეზენტაცია, რომელსაც ასევე ექნება ყრილობის კომპონენტი, რომელზეც გამოვაცხადებთ მნიშვნელოვან გადაწყვეტილებებს პარტიისთვის, კამპანიისთვის და გამარჯვებისთვის. ჩვენ მიგვაჩნია, რომ დღეს მთავარი არის ის, რომ მოხდეს მაქსიმალური გაერთიანება ოპოზიციურ ფრონტზე, რადგან ივანიშვილმა 26 ოქტომბრის არჩევნები აქცია ერთგვარ რეფერენდუმად და ამიტომ ძალიან მნიშვნელოვანია სართო ფრონტის შექმნა ივანიშვილის წინააღმდეგ.
მესმის, რომ არის მაღალი საზოგადოებრივი ინტერესი იმასთან დაკავშირებით, თუ როგორ შევა მთავარი ოპოზიციური გაერთიანება იმ არჩევნებში, რომელიც რეფერენდუმად აქცია ივანიშვილმა ევროპასა და რუსეთს შორის, თუმცა ბუნებრივია გარკვეული სიახლე თავად ღონისძიებას უნდა ახლდეს, ამიტომ შემიძლია გითხრათ მხოლოდ ის, რომ გვექნება მნიშვნელოვანი სიახლეები და რაც მთავარია, ჩვენი მიზანია ივანიშვილის დასამარცხებლად საერთო ფრონტის შექმნას ხელი შევუწყოთ“,- განაცხადა თინა ბოკუჩავამ.

«Нацдвижение» проведет презентацию — кто присоединится к коалиции «Победы»?
«Нацдвижение» проведет презентацию, которая, по словам лидера партии Тины Бокучава, будет иметь элементы съезда, на котором будет принято решение о председательстве в партии и политсовете.
Партия также проведет презентацию новой политической платформы — коалиции «Победа», основанной совместно с партией «Стратегия Агмашенебели». Незадолго до съезда становится известно, что к платформе присоединятся новые лица, а именно:
независимый депутат Армаз Ахвледиани;политолог Гия Джапаридзе (брат лидера «Гирчи — больше свободы»);лидер антиоккупационного движения Давид Кацарава;литературный критик Лаша Бакрадзе;независимый депутат Тамар Кордзая.
Известно также, что что Софо Джапаридзе, официальный представитель Михаила Саакашвили, сменит Зазу Гогава на посту председателя организации «Нацдвижения» в Тбилиси.
Лидер партии Тина Бокучава сообщила, что новый логотип, девиз и дополнительные детали будут объявлены в 20 часов во время презентации политической платформы.
«Мы считаем, что сегодня главное — объединить оппозиционный фронт, потому что Иванишвили превратил выборы 26 октября в своего рода референдум, и поэтому очень важно создать общий фронт против Иванишвили», — заявила Бокучава.