თავდაცვის სამინისტრო: გეგმიური სამხედრო სწავლების დროს სუ-25–მა კატასტროფა განიცადა, დაიღუპა პილოტი
საქართველოს თავდაცვის სამინისტროს ცნობით, მიმდინარე წლის 2 ივლისს ერთ-ერთი გეგმიური სამხედრო სწავლების დროს, რომელშიც ჩართული იყო საავიაციო კომპონენტი, თავდაცვის ძალების კუთვნილმა ერთ-ერთმა საფრენმა აპარატმა განიცადა კატასტროფა.
"სუ-25 კატასტროფის შედეგად ტრაგიკულად დაიღუპა თავდაცვის ძალების ავიაციისა და საჰაერო სარდლობის პილოტი კახაბერ ზურაბაშვილი. აღნიშნული შემთხვევის მიზეზების დადგენის მიზნით თავდაცვის უწყების შესაბამისი სამსახურები აწარმოებენ დეტალურ გამოკვლევას. თავდაცვის სამინისტრო მწუხარებას გამოთქვამს ტრაგიკული შემთხვევის გამო და უსამძიმრებს დაღუპული პილოტის ოჯახსა და ახლობლებს", – აცხადებენ თავდაცვის უწყებაში.
ბოლნისის მუნიციპალიტეტის სოფელ დისველში სამხედრო ვერტმფრენის ჩამოვარდნის შესახებ ინფორმაცია თავდაპირველად "ინფო რუსთავმა" გაავრცელა.

Минобороны Грузии: потерпер крушение один из самолетов Сил обороны
Минобороны Грузии сообщает, что крушение потерпел один из самолетов, принадлежащих силам обороны. Пилот погиб.
«2 июля этого года во время одного из запланированных военных учений, в которых был задействован авиационный компонент, один из самолетов, принадлежащих силам обороны, потерпел катастрофу.
В результате катастрофы Су-25 трагически погиб пилот авиации и воздушного командования Сил обороны Кахабер Зурабашвили.
С целью определения причин этого инцидента соответствующие подразделения Министерства обороны проводят детальную экспертизу. Министерство обороны выражает свои соболезнования семье и близким погибшего пилота», — говорится в информации.