პაპუაშვილი: ყოველი „აღშფოთებული მოქალაქის“ უკან „ნაციონალური მოძრაობის“ აქტივისტი დგას
საქართველოს პარლამენტის თავმჯდომარე შალვა პაპუაშვილი „აგენტების კანონის" მოწინააღმდეგეებში, რომლებიც თბილისის ქუჩებში ამ კანონის მხარდამჭერ დეპუტატებს "მონას" და "მოღალატეს" უწოდებენ, „ნაციონალური მოძრაობის“ „ცუდად შენიღბულ“ აქტივისტებს ხედავს.
მისი მტკიცებით, „გამოცდილება გვიჩვენებს, რომ ყოველი „აღშფოთებული მოქალაქის“ უკან დგას ცუდად შენიღბული „ნაციონალური მოძრაობის“ აქტივისტი“.
"გამოცდილება გვიჩვენებს, რომ ყოველი "აღშფოთებული მოქალაქის" უკან "ნაციონალური მოძრაობის" ცუდად შენიღბული აქტივისტი დგას. ხოლო "ნაციონალური მოძრაობის" ყოველი აქტივისტის უკან - "ევროპის სახალხო პარტია".სამწუხაროა, რომ დღეს ეს იქცა ევროპის ხელწერად საქართველოში",– დაწერა მან სოციალურ ქსელში.
თავად დეპუტატმა თქვა, რომ "გულანთებული ადამიანების უკან რატომღაც სულ ნაციონალური მოძრაობის აქტივი აღმოჩნდებახოლმე".
მათ შორის, "აგენტების კანონის" ირგვლივ მღელვარების ფონზე, მმართველი პარტიის პროპაგანდისტული ხაზია, "ნაციონალურ მოძრაობასთან" დააკავშიროს ყველა კრიტიკოსი.
პარლამენტმა მიუხედავად ორთვიანი მასშტაბური პროტესტისა, ჯერ სამი მოსმენით მიიღო "აგენტების კანონი", შემდეგ დაძლია პრეზიდენტის ვეტო.

Спикер в противниках закона об иноагентах видит «плохо замаскированных» активистов «Нацдвижения»
Спикер парламента Грузии Шалва Папуашвили видит в противниках аналога российского закона об иноагентах, которые, увидя на улицах Тбилиси депутатов, которые проголосовали за преодоление вето на законопроект «О прозрачности иностранного влияния» называют их «рабами» и «предателями», видит «плохо замаскированных» активистов «Нацдвижения».
Он пишет, что «опыт нам показывает, что за каждым «возмущенным гражданином» стоит плохо замаскированный активист «Национального движения».
«А за каждым активистом «Национального движения» — «Европейская народная партия». Жаль, что сегодня это стало почерком Европы в Грузии», — пишет спикер, реагируя на распространенное в соцсети видео, на котором видно, что депутата большинства Виктора Саникидзе называют «рабом» и «предателем».
На это отреагировал сам депутат, заявив, что «почему-то за людьми с горящим сердцем часто оказывается актив «Национального движения».
Напомним, 28 мая парламент Грузии преодолел вето президента Грузии на законопроект «О прозрачности иностранного влияния» — аналог российского закона об иноагентах. Проект, представленный фракцией «Грузинская мечта» и отклоненный Саломе Зурабишвили, был поддержан 84 голосами.