კარასინი: "საქართველოს ხელისუფლებამ, როგორც იქნა, ხასიათი გამოავლინა"
რუსეთის ფედერაციის საბჭოს საერთაშორისო საქმეთა კომიტეტის ხელმძღვანელი გრიგორი კარასინი საქართველოს ხელისუფლებას "უცხოეთის გავლენის გამჭვირვალეობის შესახებ" კანონის მიღების გამო აქებს და ამ ნაბიჯს "ხასიათის გამოვლენად" უფასებს.
"საქართველოში უცხოეთის აგენტების შესახებ კანონპროექტი საბოლოო - მესამე მოსმენით მიიღეს. 84 ხმა 30-ის წინააღმდეგ - მსგავსი სხვაობა თავისთავად მეტყველებს ყველაფერზე. ეს ნაბიჯი საქართველოს ამჟამინდელი ხელისუფლების ხასიათის გამოვლენაა. და მართალია, საყოველთაოდ ცნობილი დასავლელი სპონსორები და პოლიტტექნოლოგები ინტრიგებს არ შეწყვეტენ, მაგრამ შედეგი შედეგია!" - დაწერა კარასინმა თავის ტელეგრამ-ახრში.

Карасин: принятие закона об иноагентах — это проявление характера грузинской власти
Глава комитета Совета Федерации по международным делам Григорий Карасин прокомментировал принятие парламентским большинством российского аналога закона об иноагентах — законопроекта «О прозрачности иностранного влияния».
В Москве за это «Грузинскую мечту» снова похвалили, назвав этот шаг «проявлением характера».
«В Грузии в окончательном третьем чтении принят закон об иноагентах. Перевес (84 — «за», 30 -«против») сам за себя говорит. Это проявление характера нынешней грузинской власти.
Впрочем, известные всем западные спонсоры и политтехнологи интриги не прекратят. И тем не менее, результат есть результат!», — написал Карасин в своем телеграм-канале.