ვიქტორ ყიფიანი სომხეთ-საქარათველოს ურთიერთობებისადმი მიძღვნილ ექსპერტთა ფორუმში მონაწილეობას მიიღებს
01/04/2024 14:12:09 პოლიტიკა, რეკლამა
სომხეთის რესპუბლიკის პრემიერ-მინისტრის აპარატის საინფორმაციო და საზოგადოებასთან ურთიერთობის ცენტრის მიწვევით, ანალიტიკური ცენტრი „ჯეოქეისის" თავმჯდომარე ვიქტორ ყიფიანი მონაწილეობას მიიღებს ექსპერტთა ფორუმში სახელწოდებით „სომხეთი-საქართველოს სტრატეგიული პარტნიორობა: კონცეფციიდან რეალობამდე“.
„ჯეოქეისის" ცნობით, დღისწესრიგის მიხედვით, ფორუმში მონაწილეობას მიიღებენ სომხეთის რესპუბლიკის საკანონმდებლო და აღმასრულებელი ხელისუფლების მაღალი რანგის თანამდებობის პირები. ფორუმის მიზანია, რეგიონში შექმნილი რეალობის, გეოპოლიტიკური საკითხების, ეკონომიკური კავშირების, პოტენციური ინფრასტრუქტურული პროექტების, ორმხრივი ინტერესების და რეგიონული მნიშვნელობის მქონე საკითხების ირგვლივ დეტალური განხილვებისათვის სადისკუსიო პლატფორმის შექმნა.
გარდა ამისა, ფორუმის ფარგლებში, ჩატარდება შეხვედრები სახელმწიფოს მაღალჩინოსნებთან. ღონისძიება ერევანში, 2024 წლის 10-12 აპრილს გაიმართება.

Victor Kipiani to Participate in the "Armenia-Georgia Strategic Partnership: From Concept to Reality" Expert Forum
01/04/2024 14:12:09 Politic, Advertisement
At the invitation of the Information and Public Relations Center of the Office of the Prime Minister of the Republic of Armenia, Victor Kipiani, Chairman of Geocase, will participate in the "Armenia-Georgia Strategic Partnership: From Concept to Reality" expert forum.
"According to the agenda, high-ranking officials of the legislative and executive authorities of the Republic of Armenia will participate in the forum.
The forum's objectives encompass a comprehensive discussion of current regional realities, geopolitical issues, economic ties, prospective infrastructure projects, mutual interests, and regional endeavors of potential significance to both countries. Additionally, the forum will facilitate meetings with high-ranking state officials.
The event is scheduled to take place in Yerevan, from April 10th to 12th, 2024," Geocase said in a statement.