მოსკოვის საავადმყოფოდან, სადაც ტერაქტის შედეგად დაზარალებულები მკურნალობენ, ევაკუაცია განხორციელდა
რუსეთის "იზმაილოვსკის" სახელობის დიაგნოსტიკური ცენტრიდან 900-ზე მეტი ადამიანის ევაკუაცია განხორციელდა აფეთქების საფრთხის გამო, იტყობინება რუსული სახელმწიფო სააგენტო TASS.
Mash-ის ინფორმაციით, Crocus City Hall-ში მომხდარი ტერაქტის შედეგად დაზარალებულები სწორედ ამ საავადმყოფოში მკურნალობენ.
როგორც იუწყებიან, სამედიცინო დაწესებულებამ ფოსტით მიიღო წერილი შესაძლო აფეთქების შესახებ. კერძოდ, მითითებული იყო ფოსფორის ფეთქებადი მოწყობილობები წამმზომით და რომ ისინი შენობაში, იატაკზე ზურგჩანთებში იყო მოთავსებული.
კლინიკის დირექტორმა განაცხადა, რომ ყველა პაციენტი და პერსონალი უსაფრთხო დისტანციაზე გადაიყვანეს, ადგილზე კი სპეცსამსახურები მუშაობდნენ.
მედიის ცნობით, 25 მარტის შუადღისთვის, "კროკუსზე" თავდასხმის შედეგად დაღუპულთა რიცხვი 144 ადამიანამდე გაიზარდა. კლინკაში რჩება 97 ადამიანი. ჯამში დაშავდა 180-მდე, რამდენიმე ათეული ადამიანი კვლავ უგზო-უკვლოდ დაკარგულად ითვლება, 100-მდე ცხედარი ჯერ კიდევ არ არის იდენტიფიცირებული.
22 მარტს შენიღბული მამაკაცების ჯგუფი შეიჭრა "კროკუსის" ჰოლში და ცეცხლი გაუხსნეს ავტომატური იარაღიდან, მოგვიანებით დარბაზში გადაინაცვლეს, სადაც ადამიანები კონცერტის დაწყებას ელოდნენ და იქ განაგრძეს ხოცვა.

В Москве эвакуировали больницу, где лежат пострадавшие в теракте в «Крокусе»
Более 900 человек эвакуировано из консультативно-диагностического центра «Измайловский» Национального медико-хирургического центра (НМХЦ) им. Н. И. Пирогова из-за угрозы взрыва, сообщает ТАСС.
По данным Mash, в больнице лежат пострадавшие в теракте в «Крокус Сити Холл». Письмо о возможном подрыве пришло на почту медицинского учреждения, в нем сообщалось о фосфорных взрывных устройствах с таймером на 40 минут, которые лежат в рюкзаках на этажах здания.
В свою очередь директор НМХЦ подтвердил «РИА Новости», что все пациенты и работники больницы отведены на безопасное расстояние, а на месте работают спецслужбы.
Всего по состоянию на полдень 25 марта количество погибших в результате нападения террористов на «Крокус» увеличилось до 144 человек. Также 97 человек остаются в больницах. В общей сложности ранения, травмы и ожоги получили около 180 человек. Несколько десятков человек все еще находятся в списках пропавших без вести, около 100 тел до сих пор не опознаны.
22 марта в «Крокус Сити Холл» ворвались мужчины в камуфляже и открыли стрельбу из автоматического оружия, а позднее устроили пожар, поджигая эвакуационные выходы. Через восемнадцать минут они скрылись с места теракта и были задержаны силовиками только на следующий день.