თავდაცვის, ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების სამინისტროებში საკადრო ცვლილებები განხორციელდა
მინისტრების თანამდებობებზე დანიშვნის შემდეგ საკადრო ცვლილებები ორ სამინისტროში - თავდაცვის, ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარებისა სამინისტროებში განხორციელდა.
ამის შესახებ ინფორმაციას მთავრობის ადმინისტრაცია ავრცელებს.
"ახლად დანიშნული თავდაცვის მინისტრის - ირაკლი ჩიქოვანის მოადგილე გიორგი ხაინდრავა სერგო ჯანელიძემ ჩაანაცვლა. თავდაცვის მინისტრის პირველი მოადგილის პოზიცია დატოვა ლელა ჩიქოვანმა და მოადგილემ - გიორგი ბუბუნაურმა.
ირაკლი ჩიქოვანის მოადგილეების პოსტებზე მუშაობას განაგრძობენ - დავით სუჯაშვილი და გრიგოლ გიორგაძე.
პირველი ვიცე-პრემიერის, ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების მინისტრის - ლევან დავითაშვილის პირველი მოადგილე რომეო მიქაუტაძე ნინო ენუქიძემ ჩაანაცვლა, რომელიც მანამდე მოადგილის თანამდებობას იკავებდა.
ლევან დავითაშვილის მოადგილეების პოსტებზე მუშაობას განაგრძობენ: მარიამ ქვრივიშვილი, გენადი არველაძე, გურამ გურამიშვილი, ირაკლი ნადარეიშვილი და ვახტანგ ცინცაძე"-ნათქვამია ინფორმაციაში.

В министерствах обороны и экономики Грузии осуществлены кадровые изменения
После назначения министров на должности кадровые изменения были осуществлены в министерствах обороны и экономики и устойчивого развития.
По информации администрации правительства Грузии, заместителя новоназначенного министра обороны Ираклия Чиковани Георгия Хаиндрава сменил Серго Джанелидзе. Пост первого заместителя министра обороны покинула Лела Чиковани и заместителя - Георгий Бубунаури. На должности заместителей Ираклия Чиковани продолжают работать Давид Суджашвили и Григол Гиоргадзе.
Первого заместителя вице-премьера, министра экономики и устойчивого развития Ромео Микутадзе сменила Нино Енукидзе, ранее занимавшая должность заместителя. Заместителями министра экономики Левана Давиташвили продолжают работать Мариам Квривишвили, Геннадий Арвеладзе, Гурам Гурамишвили, Ираклий Надареишвили и Вахтанг Цинцадзе.