საქართველოს პრემიერ-მინისტრი ირაკლი ღარიბაშვილი ჩინეთის ელჩს შეხვდა
საქართველოს პრემიერ-მინისტრი ირაკლი ღარიბაშვილი საქართველოში ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკის საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩს − ჭოუ ციენს შეხვდა.
"მთავრობის ადმინისტრაციაში გამართულ შეხვედრაზე საუბარი შეეხო ორი ქვეყნის მჭიდრო მეგობრულ ურთიერთობებს, რაც გასულ წელს სტრატეგიული პარტნიორობის დონეზე გაღრმავდა, ასევე − თანამშრომლობის სამომავლო პერსპექტივებს.
მხარეებმა კიდევ ერთხელ მაღალი შეფასება მისცეს გასულ წელს, ქ. პეკინში ვიზიტის დროს, საქართველოს პრემიერ-მინისტრსა და ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკის პრეზიდენტს − სი ძინ პინს შორის გამართულ შეხვედრას, მის მნიშვნელობას საქართველო-ჩინეთის ურთიერთობებში. ისაუბრეს აღნიშნული ვიზიტის ფარგლებში მხარეთა მიერ განსაზღვრული გეგმების რეალიზაციის საკითხებზე.
ელჩმა პრემიერ-მინისტრს მიაწოდა ინფორმაცია ტაივანში გამართული ე.წ. არჩევნების შესახებ, რაზეც პრემიერმა კიდევ ერთხელ გამოხატა საქართველოს მთავრობის მტკიცე მხარდაჭერა ერთიანი ჩინეთის პრინციპისადმი. მხარეებმა კიდევ ერთხელ დაადასტურეს ერთმანეთის სუვერენიტეტისა და ტერიტორიული მთლიანობის მხარდაჭერა" - ნათქვამია ინფორმაციაში.

The Prime Minister of Georgia, Irakli Garibashvili meets with the Chinese Ambassador to Georgia
The Prime Minister of Georgia, Irakli Garibashvili met with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the People's Republic of China to Georgia, Zhou Qian
At the meeting held at the government administration, the sides focused on the close Georgia-China relationship, which was elevated to the level of strategic partnership last year, as well as on future perspectives of cooperation.
The sides highly appraised the meeting held between the Prime Minister of Georgia and the President of the People's Republic of China, Xi Jinping, during Irakli Garibashvili’s visit to Beijing last year, and highlighted its importance in terms of Georgia-China relations. Discussions also focused on the implementation of the plans defined by the sides within the scope of the visit.
The Ambassador informed the Prime Minister about the so-called elections held in Taiwan. In this regard, the Prime Minister once again expressed the Georgian Government's firm support for the One-China Principle. The sides reaffirmed their support for the sovereignty and territorial integrity of each other's countries.