ირაკლი ღარიბაშვილი: იესო ქრისტეს შობა სიყვარულისა და სათნოების ზეიმია, რომელსაც ყველა მომავლის რწმენითა და სიკეთის მოლოდინით ვხვდებით. მინდა გისურვოთ ბედნიერება, გახარება და წინსვლა!
06/01/2024 20:27:11 საზოგადოება
ქრისტესშობას ვულოცავ სრულიად საქართველოს! - იესო ქრისტეს შობა სიყვარულისა და სათნოების ზეიმია, - ამის შესახებ პრემიერ-მინისტრმა, ირაკლი ღარიბაშვილმა განაცხადა.
როგორც პრემიერი განმარტავს, მაცხოვრის შობა მართლმადიდებლური სამყაროს ერთ-ერთი უდიდესი დღესასწაულია, რომელსაც საქართველოში გულწრფელი სიხარულით ვეგებებით და აღვნიშნავთ.
„ქრისტესშობას ვულოცავ სრულიად საქართველოს! მაცხოვრის შობა მართლმადიდებლური სამყაროს ერთ-ერთი უდიდესი დღესასწაულია, რომელსაც საქართველოში გულწრფელი სიხარულით ვეგებებით და აღვნიშნავთ. იესო ქრისტეს შობა სიყვარულისა და სათნოების ზეიმია, რომელსაც ყველა მომავლის რწმენითა და სიკეთის მოლოდინით ვხვდებით. მინდა გისურვოთ ბედნიერება, გახარება და წინსვლა! უფლის წყალობა და მშვიდობა არ მოჰკლებოდეს ჩვენს სამშობლოს და თითოეულ თქვენგანს”, - აღნიშნავს პრემიერი.

Ираклий Гарибашвили: Желаю всей Грузии счастливого Рождества, пусть мир и Божья милость охраняет нашу Родину и каждого из вас
06/01/2024 20:27:11 Общество
Поздравляю всю Грузию с Рождеством Христовым! Рождение Иисуса Христа – это торжество любви и добродетели, - заявил премьер-министр Грузии Ираклий Гарибашвили.
Как поясняет премьер, Рождество Спасителя – один из величайших праздников православного мира, который в Грузии встречают и отмечают с искренней радостью.
«Поздравляю всю Грузию с Рождеством! Рождество Спасителя – один из величайших праздников православного мира, который в Грузии мы встречаем и отмечаем с искренней радостью. Рождение Иисуса Христа – это торжество любви и добродетели, которое мы все встречаем с надеждой на будущее и ожиданием добра. Хочу пожелать вам счастья, радости и прогресса! Пусть мир и Божья милость хранят нашу родину и каждого из вас!» - отмечает премьер.