შალვა პაპუაშვილი აზერბაიჯანის პრეზიდენტს, პარლამენტის თავმჯდომარეს და პრემიერ-მინისტრს შეხვდება
საქართველოს პარლამენტის თავმჯდომარე შალვა პაპუაშვილი, საპარლამენტო დელეგაციასთან ერთად აზერბაიჯანის რესპუბლიკაში ოფიციალური ვიზიტით იმყოფება.
პარლამენტის ინფორმაციით, დღეს საქართველოს პარლამენტის თავმჯდომარე შალვა პაპუაშვილი, აზერბაიჯანის რესპუბლიკის პრეზიდენტს, ილჰამ ალიევს შეხვდება.
ვიზიტის ფარგლებში შეხვედრები გაიმართება აზერბაიჯანის რესპუბლიკის მილი მეჯლისის თავმჯდომარე საჰიბა გაფაროვასთან და აზერბაიჯანის რესპუბლიკის პრემიერ - მინისტრთან, ალი ასადოვთან.
საპარლამენტო დელეგაციას, რომელსაც საქართველოს პარლამენტის თავმჯდომარე შალვა პაპუაშვილი ხელმძღვანელობს, პარლამენტის ვიცი-სპიკერი არჩილ თალაკვაძე, ფრაქცია „ქართული ოცნების“ თავმჯდომარის მოადგილე გრეტა წიწავა, საპარლამენტო უმრავლესობის წევრები: სავალან მირზოევი, ზაურ დარგალი და ფრაქციის „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა- გაერთიანებული ოპოზიცია „ძალა ერთობაშია“ წევრი რამაზ ნიკოლაიშვილი შედიანა.

Спикер парламента Грузии отправился в Азербайджан
Спикер парламента Грузии Шалва Папуашвили вместе с парламентской делегацией отправился в Азербайджан.
В Баку грузинская делегация отправляется по приглашению председателя Милли Меджлиса (Национальное собрание, парламент) Сахибы Али гызы Гафаровой.
В рамках официального визита в Азербайджан запланированы встречи высокого уровня на правительственном и парламентском уровнях, сообщает "Эхо Кавказа".
«Парламентскую делегацию во главе со спикером парламента Грузии Шалвой Папуашвили представляют вице-спикер парламента Арчил Талаквадзе, заместитель председателя фракции «Грузинская мечта» Грета Цицава, члены парламентского большинства - Савалан Мирзоев, Заур Даргали и член фракции «Единое национальное движение - объединенная оппозиция «Сила в единстве» Рамаз Николаишвили», -сообщает пресс-служба законодательного органа Грузии.