კვარაცხელიას მიერ „ატალანტასთან“ გატანილი გოლი 2023 წლის სერია A-ს საუკეთესო გოლად დაასახელეს [ვიდეო]
05/12/2023 06:23:46 საზოგადოება
გასულ სეზონში ხვიჩა კვარაცხელიას მიერ „ატალანტას“ კარში გატანილი ბურთი იტალიის სერია A-ში 2023 წლის საუკეთესო გოლად აღიარეს – ინფორმაციას გამოცემა „გაძეტა დელო სპორტი“ ავრცელებს.
საქართველოს ნაკრებისა და „ნაპოლის“ თავდამსხმელს ჯილდო იტალიის წლის ტრადიციულ საფეხბურთო დაჯილდოებაზე გადასცეს, რომელიც მილანში გაიმართა.
„ლუჩანო სპალეტი და „ნაპოლის“ ქართველი ტალანტი საფეხბურთო საღამოზე ერთმანეთს გადაეხვივნენ. სპალეტი ხვიჩას მილანში, სერია A-ს წლის შემაჯამებელ საღამოზე შეხვდა. ეს მათი პირველი შეხვედრა იყო 4 ივნისის შემდეგ, როდესაც „ნაპოლიმ“ სპალეტის ხელმძღვანელობით სერია A-ში ბოლო მატჩი ჩაატარა“, – წერს „არეანაპოლი“.
შეგახსენებთ, რომ ხვიჩა კვარაცხელიამ გასულ სეზონში, სერია A-ს 26-ე ტურში, 11 მარტს „ატალანტას“ შესანიშნავი გოლი გაუტანა, რომელიც ჯერ – ტურის, შემდეგ – თვის, ახლა კი წლის საუკეთესო გოლად აღიარეს.

Гол Хвичи Кварацхелия в ворота «Аталанты» получил очередное признание
Мяч, забитый Хвичей Кварацхелия в ворота итальянского клуба «Аталанты», был признан лучшим голом 2023 года в итальянской Серии А, - сообщает, по информации "Эха Кавказа", издание Gazzetta dello Sport.
Нападающий сборной Грузии и «Наполи» был награжден на традиционной церемонии итальянской футбольной премии Gran Galà del Calcio, которая проходила в Милане.
Хвича Кварацхелия забил победный гол в ворота «Аталанты» в прошлом сезоне в 26-м туре Серии А 11 марта, который был признан сначала лучшим голом тура, потом — месяца, а теперь — года.
Внимание итальянских СМИ привлекла теплая встреча грузинского нападающего с его бывшим тренером Лучано Спаллетти, нынешним наставником сборной Италии, передает SOVA.
12 января 2024 года в Дубае состоится церемония вручения наград Globe Soccer Awards, на которую номинирован и Хвича Кварацхелия.