7 დეკემბერს საქართველოს სახალხო დამცველი კიევს ეწვევა
"7-8 დეკემბერს საქართველოს სახალხო დამცველი ლევან იოსელიანი ოფიციალური ვიზიტით კიევში (უკრაინაში) შეხვედრას გამართავს უკრაინის საპარლამენტო ომბუდსმენთან დმიტრო ლუბინეცთან. ასევე, მონაწილეობას მიიღებს კიევში გამართულ ადამიანის უფლებათა საერთაშორისო მაღალი დონის კონფერენციაში, რომელზეც უკრაინასა და ევროპაში მიმდინარე მოვლენებს, უკრაინა-რუსეთის ომის შედეგების აღმოსაფხვრელად გასატარებელ ღონისძიებებსა და ადამიანის უფლებების დაცვის მნიშვნელობაზე ისაუბრებენ. კონფერენცია ადამიანის უფლებათა დეკლარაციის მიღების 75 წლის იუბილესთან დაკავშირებით იმართება", – ნათქვამია სახალხო დამცველის აპარატის მიერ გავრცელებულ ინფორმაციაში.
მისივე ცნობით, ოფიციალური ვიზიტის ფარგლებში სახალხო დამცველი ვარშავაში (პოლონეთში) შეხვდება ეუთო/ოდირის წარმომადგენლებს:
"შეხვედრებზე განიხილავენ ქვეყანაში ადამიანის უფლებათა დაცვის მდგომარეობას და ისაუბრებენ საქართველოს სახალხო დამცველის აპარატსა და ეუთო/ოდირს შორის მჭიდრო და მრავალმხრივ თანამშრომლობის საკითხებს".

Народный защитник Грузии посетит с официальным визитом Киев и Варшаву
7-8 декабря Народный защитник Грузии Леван Иоселиани посетит с официальным визитом Киев и Варшаву, - сообщает "Эхо Кавказа".
По информации аппарата Народного защитника, Леван Иоселиани проведет в Киеве встречу с украинским парламентским омбудсменом Дмитрием Лубинцом. Иоселиани также примет участие в международной конференции высокого уровня по правам человека, которая пройдет в Киеве, на которой пойдет речь о текущих событиях в Украине и Европе, мерах, необходимых для устранения последствий украинско-российской войны, а также – о важности защиты прав человека. Конференция проводится в связи с 75-летием принятия Всеобщей декларации прав человека.
В рамках своего официального визита в Варшаву Народный защитник Грузии встретится с представителями ОБСЕ/БДИПЧ.
«На встречах обсудят положение с защитой прав человека в стране и обсудят вопросы тесного и многостороннего сотрудничества между аппаратом Народного защитника Грузии и ОБСЕ/БДИПЧ», - говорится в информации.