კიევში ავსტრიის, ჩეხეთისა და სლოვაკეთის მთავარ დიპლომატებს ელიან
უკრაინის საგარეო უწყების ხელმძღვანელ დიმიტრი კულებას მიწვევით კიევს მისი ავსტრიელი, ჩეხი და სლოვაკი კოლეგები ეწვევიან. მათ უკრაინაში 7-8 თებერვალს ელიან.
როგორც უკრაინის საგარეო პოლიტიკურ უწყებაში აღნიშნავენ, "სლავკოვის ფორმატის ქვეყნების მთავარი დიპლომატების ისტორიაში პირველი ვიზიტი უკრაინის მიმართ სოლოდარობის გამომხატველი იქნება".
მოლაპარაკებების მთავარ თემებად განსაზღვრულია «უკრაინის შემდგომი მხარდაჭერა, უსაფრთხოების სფეროში თანამშრომლობის განმტკიცება, ეკონომიკური და ფინანსური სტაბილურობის მხარდაჭერა».

Киев посетят главы МИД Австрии, Чехии и Словакии
В Киев по приглашению министра иностранных дел Украины Дмитрия Кулебы прибудут главы МИД Австрии, Чехии и Словакии. Как сообщает Deutsche Welle, совместный визит запланирован на 7-8 февраля.
Первый в истории визит руководителей МИД стран Славковского формата должен продемонстрировать солидарность с Украиной, сказано в заявлении украинского МИДа.
Главными темами переговоров Дмитрия Кулебы с коллегами из Чехии, Словакии и Австрии станут «дальнейшая поддержка Украины, укрепление взаимодействия безопасности, поддержка экономической и финансовой стабильности».