ხარკოვის მერი:  რუსეთის საოკუპაციო ძალებმა ბალისტიკური რაკეტით დაარტყეს ქალაქის მჭიდროდ დასახლებულ რაიონს, არის მსხვერპლი
ხარკოვის მერი: რუსეთის საოკუპაციო ძალებმა ბალისტიკური რაკეტით დაარტყეს ქალაქის მჭიდროდ დასახლებულ რაიონს, არის მსხვერპლი
18/04/2025 05:44:26 მსოფლიო
18 აპრილის დილით რუსეთმა უკრაინაზე რაკეტებით და უპილოტო საფრენი აპარატებით მორიგი იერიში მიიტანა.
ხარკოვის მერ იგორ ტერეხოვის ინფორმაციით, რუსეთის საოკუპაციო ძალებმა ბალისტიკური რაკეტით დაარტყეს ქალაქის მჭიდროდ დასახლებულ რაიონს. დილის 7 საათის მონაცემებით, დაიღუპა ერთი და დაიჭრა 54 ადამიანი.
ტერეხოვის ცნობით, დარტყმა უშუალოდ შეეხო მრავალსართულიან სახლს, რომლის ნანგრევებში შესაძლოა, ხალხი იყოს მოყოლილი. ადგილზე მაშველები მუშაობენ. ხარკოვის მერის ინფორმაციით, დაზიანებულია 20-ზე მეტი მრავალბინიანი და 30-ზე მეტი კერძო სახლი.
გარდა ამისა, ქალაქ სუმის მერის მოვალეობის შემსრულებლის, არტიომ კობზარის ინფორმაციით, რუსეთის ჯარებმა სამი დრონით დაარტყეს სამრეწველო ობიექტს. კობზარი კონკრეტულ ობიექტს არ ასახელებს. მისი ცნობით, მომხდარის შედეგად ადამიანი დაიღუპა და ერთი დაშავდა.
გასულ ღამით დრონებით შეტევა იყო ქალაქ ნიკოლაევზე. უკრაინის საგანგებო სიტუაციების სამსახურის ინფორმაციით, მასშტაბური ხანძარი გაჩნდა კერძო საწარმოს საწყობებში, სადაც საყოფაცხოვრებო საქონელი ინახებოდა.

Один человек погиб, десятки ранены в результате удара по Харькову
Один человек погиб, больше 70 пострадали в результате российского удара по Харькову. Об этом сообщает Харьковская областная прокуратура. Среди пострадавших шестеро детей и подростков.
Глава областной военной администрации Олег Синегубов сообщил, под атаку попал густонаселенный Основянский район на юге города.
По словам мэра Харькова Игоря Терехова, погибший —житель одной из многоэтажек, который в момент атаки находился дома.
Повреждения получили не меньше 20 многоквартирных и 30 частных домов, учебное заведение и легковые автомобили. На территории предприятия загорелись кровля двухэтажного корпуса и здание на общей площади около 450 квадратных метров.
Кроме того, в ночь на пятницу российские войска нанесли удар по Днепру. Повреждения получили фитнес-центр, гостиница и офис, сообщил глава Днепропетровской военной администрации Сергей Лысак.
Один человек погиб в результате обстрела Сум.
«Все три «Шахеда» попали в одно помещение. Здание получило повреждения, разрушена крыша», — сообщил исполняющий обязанности мэра города Артём Кобзарь в телеграме.
Прокуратура уточнила, что под удар попал хлебозавод, а погибший — 61-летний водитель, который на момент атаки загружал продукцию в машину. Ранения получила одна сотрудница предприятия.