უკრაინაში რუსი პროპაგანდისტი დაიღუპა
რუსული პროპაგანდისტული ტელეარხის „როსია 24“-ის კორესპონდენტი ბორის მაკსუდოვი, რომელიც ზაპოროჟიეს რაიონში დრონით განხორციელებული იერიშისას დაიჭრა, დაიღუპა. ამის შესახებ კრემლის აქტიურმა პროპაგანდისტმა ვლადიმირ სოლოვიოვმა განაცხადა.
”ტრაგიკული ამბები ახლახან მოვიდა: ჩვენი კოლეგა გარდაიცვალა ჯანკოისკენ მიმავალ გზაზე. დილის ექვს საათზე ბორის მაკსუდოვი გარდაიცვალა ჭრილობებისგან. ბიჭები იბრძოდნენ მისი სიცოცხლისთვის”, - თქვა მან Solovyov LIVE-ზე.
სოლოვიოვის თქმით, მაკსუდოვი "პირველი დღეებიდან მუშაობდა ჩრდილოეთ სამხედრო ოლქის ზონაში" და არაერთხელ სტუმრობდა დონეცკს, "სადაც აფიქსირებდა კიევის რეჟიმის სამხედრო დანაშაულებებს".
ერთი დღით ადრე რუსეთის თავდაცვის სამინისტრომ განაცხადა 22 ნოემბერს დრონებით თავდასხმის შესახებ.
უწყებაში განაცხადეს, რომ მაკსუდოვს მოხვდა ნამსხვრევები და „დაუყოვნებლივ იქნა ევაკუირებული სამედიცინო დაწესებულებაში“. უწყებაში აცხადებდნენ, რომ მის სიცოცხლეს საფრთხე არ ემუქრებოდა.

Умер сотрудник «России 24» Борис Максудов. Он был ранен в Украине
Корреспондент государственного телеканала «Россия 24» Борис Максудов умер от ран, полученных в результате атаки дрона в Запорожской области Украины. Об этом, по информации "Эха Кавказа", сообщил телеведущий Владимир Соловьёв.
Накануне министерство обороны России заявило об ударе ВСУ осколочным боеприпасом с беспилотника по группе российских журналистов, которые «готовили материал об обстрелах украинской армией населенных пунктов в Запорожской области», часть которой оккупирована Россией.
Максудов, как сообщало Минобороны, получил осколочные ранения и «был оперативно эвакуирован в медицинское учреждение». Утверждалось, что угрозы для его жизни нет.
Борис Максудов с 2013 по 2018 год заведовал сочинским корпунктом телекомпании «ТВ Центр». В посте о смерти Максудова, опубликованном в телеграм-канале Соловьёва, говорится, что он работал «в зоне СВО»(так российские власти называют войну в Украине) с первых дней полномасштабного вторжения российских войск на украинскую территорию.