ალექსანდრე დუგინი: „საქართველო სწორ გზაზეა“
რუსი ულტრანაიცლონალიტი იდეოლოგი, ანტიგლობალისტი ფილოსოფოსი ალექსანდე დუგინი საქართველოს ხელისუფლებას აქებს.
„საქართველო სწორ გზაზეა, სურს სუვერენიტეტი, მეხუთე კოლონის განადგურება, ჩვენ დავდექით ამ გზაზე და დადებითი ეფექტი სახეზეა, თუმცა ეს მხოლოდ დასაწყისია და კენწეროს ვურტყამთ, რამდენი ლიბერალური აგენტურა დარჩა საზოგადოების სიღრმეებში, ელიტაში, ჩინოვნიკებში, განათლებაში, კულტურაში, ბიზნესში. მთელი ავგიას თავლა. ღვთის წყალობით ჩვენ მათ გავწმენდთ“, - განაცხადა დუგინმა.
მან საკუთარ ტელეგრამარხზე გააზიარა კადრები საქართველოს პარლამენტის იურიდიული კომიტეტის სხდომიდან, რომელზეც „მოქალაქეების“ ლიდერმა ალეკო ელისაშვილმა ტრიბუნასთან მყოფ საპარლამენტო უმრავლესობის ლიდერს მამუკა მდინარაძეს სახეში ჩაარტყა. დუგინმა, აგრეთვე, დაწერა, რომ „საქართველოს სჭირდება სტალინი"
"წინააღმდეგ შემთხვევაში გლობალისტური სიბინძურე და ქართველი ხალხის სირცხვილი გაანადგურებს ამ მშვენიერ ქვეყანას“, - დასძინა მან.

Александр Дугин: «Грузия на верном пути»
Российский ультраконсервативный философ и идеолог «русского мира» Александр Дугина похвалил власти Грузии, которые настаивают на принятии закона об «иноагентах».
«Грузия на верном пути. Хочешь суверенитета, уничтожь пятую колонну. Мы встали на этот путь, и положительный эффект налицо. Хотя это только начало и пока мы бьем по верхам. Сколько же либеральной агентуры еще осталось в глубинах общества — в элите, чиновничестве, образовании, культуре, бизнесе. Целые Авгиевы конюшни. Но с Божией помощью мы их вычистим», – отметил он.
Поделившись в телеграм-канале кадрами драки, в ходе которой оппозиционный депутат Алеко Элисашвили ударил одного из лидера правящей партии «Грузинская мечта» Мамуку Мдинарадзе, Дугин написал: «Грузии нужен Сталин. Иначе глобалистская мразь и позор грузинского народа уничтожит эту прекрасную страну. Поднял руку, протянешь ноги».
Напомним, что грузинский законопроект «О прозрачности иностранного влияния» критикуют все западные партнеры страны. Инициативу поддержал Дмитрий Песков –пресс-секретарь президента России Владимира Путина.